Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki rodzaj anteny zewnętrznej kupić

08 Cze 2014 01:52 1638 1
 • Poziom 2  
  Wiatm serdecznie,

  Jestem tu pierwszy raz, więc nie wiem, czy był już podjęty taki temat, jeśli tak to prosiłabym o linka do niego, a jak nie to bardzo byłabym wdzięczna za pomoc w doborze anteny do modemu ZTE MF823.

  Problem mam taki, że generalnie jestem w zasięgu LTE, tylko obecnie przeprowadziłam się ulicę dalej do kamienicy i mieszkam w tzw "studni" i to na parterze :/. W związku z tym LTE mi ucieka. Jeśli wystawię modem na parapet za oknem to posiadam 1 kreskę zasięgu LTE (na 5 możliwych). Po zamknięciu okna i położeniu modemu na wewnętrznym parapecie zasięg spada do DC-HSPA+ lub samo HSPA+ lub UMTS (we wszystkich przypadkach jedna kreska). Czasem jak "dobrze zawieje" to wpada jedna kreska LTE gdy modem jest wewnątrz mieszkania. Kiedy nie łapie LTE na zewnątrz, a łapie DC-HSPA+ wtedy jest 3-4 kreski.

  Ponieważ nie znam się na antenach - dookólna, kierunkowa, panelowa - o co chodzi, że jest dualna, ze obsługuje mimo. co to jest w specyfikacji polaryzacja V/H, kąt promieniowania poziom-pion itp itd - nie wiele mi to mówi i nie wiem jakie parametry powinnam sprawdzić w doborze anteny w moim przypadku. Poza tym nie wiem również jakiej mocy powinna być to antena.

  No i jeśli kupię antenę pod kątem LTE, to czy będzie również działała w przypadku, kiedy niestety nie będę w zasięgu LTE i będzie mi zależało na wzmocnieniu kolejnej dostępnej najszybszej częstotliwości. Poza tym nie chcę wydawać dużo pieniędzy bo nie wiem ile tu będe mieszkała, a po skończeniu umowy (1,5 roku) przerzucam się na internet po kablu, więc zależy mi na tanim ale spełniającym swoje zadanie urządzeniu: ustabilizować LTE (min 3-4 kreski), w przypadku niebycia w zasięgu LTE wzmacniać inną najszybszą dostępną częstotliwość. No i zakładam, że będzie to antena zewnętrzna z racji na gruuube mury (ok 80 cm). W poprzednim mieszkaniu LTE był na fula (kamienica, cieńsze mury, bez podwórka studni, IIIp). Tutaj niestety nie mam jak sprawdzić, jak tylko na zewnętrznym parapecie - mam peceta i bieganie po podwórku czy piętrach badając poziom zasięgu LTE odpada ;p

  To tyle. Będę wdzięczna za info.
 • Poziom 10  
  Witam.

  Mam modem Huawei E3276 i kupuje antenę zewnętrzną do Modemów Huawei - Antena LTE/HSPA+/GSM ATK-LOG 9dBi do modemów Huawei.
  - na wyżej podanej stronie znajdziesz antenę do modemów ZTE.

  Jeżeli chodzi o dobranie i wyszukanie anteny to nie problem, stawiam nowy "temat" post odnośnie zabezpieczenia sprzętu przed ewentualnym uderzeniem pioruna w antenę!!!