Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka Nac Silnik 375 - Nie odpala gdy jest ciepła

adi790 08 Jun 2014 07:40 24747 5
 • #1
  adi790
  Level 11  
  Witam.
  Mam kosiarkę firmy NAC z silnikiem t375.
  Problem polega na tym, że w tym roku odmawia posłuszeństwa. Kosiarka była w serwisie ( oczywiście przestała działać jak tylko się skończyła gwarancja) i stwierdzili że jest ok oczywiście zrobili serwis i nic z tego nie wyszło. W kosiarce jest nowa świeca, olej i paliwo. Objawy są takie, że jak trochę popracuje to nie odpala wogóle i wtedy też nie ma iskry na świece. Potem jak postoi tak ok 30-40 minut odpala odrazu. Dodatkowo jak silnik pracuje to jest taki dźwięk jakby przerywała troszkę.
  Jeśli odpalę ją i nie gaszę mogę kosić cały czas i sama nie zgaśnie, więc problem tylko z odpalaniem jest.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  TM85
  Level 27  
  Przede wszystkim sprawdź wyłącznik zapłonu. Zrób test jak działa ze zdjętymi kablami z wyłącznika. Gaś zdjęciem fajki. Jeśli nadal będzie źle to wygląda na problem z cewką zapłonową.
 • #3
  adi790
  Level 11  
  Kosiarka Nac Silnik 375 - Nie odpala gdy jest ciepła Kosiarka Nac Silnik 375 - Nie odpala gdy jest ciepła
  Witam , udało mi się odłączyć wyłącznik zapłonu (to na zdjeciu nr 2), a odłączyłem od cewki tej na zdjęciu nr 1 i kosiarka odpalała tyle że nie z 1 strzała, tylko za 2-3 razem. Ogólnie kosiarka jak nie odpala, wystarczy przerwa ok 20 min i potem działa do zgaszenia i tak w kółko.
 • #4
  TM85
  Level 27  
  Poza cewką nie ma się tam co zepsuć. Trzeba podstawić
 • #5
  adamwoda
  Level 10  
  Witam. Dołączam się do tematu. Mam podobny problem z kosiarką NAC S510 silnik po ok 10-15 min pracy słabnie nie wchodzi na wysokie obroty, dopiero jak ostygnie pracuje normalnie. Kopci delikatnie na czarno jak wchodzi na wysokie obroty. Świeca zarzuca na czarno już po paru minutach pracy.Odpala po kilku szarpnięciach. Wydaje mi się ze iskra jest nie jest regularna. Wymiana Świecy nie pomogła ani przeczyszczenie gaźnika. Proszę o pomoc czy miał tez ktoś podobny problem, bo zastanawiam się czy to wina cewki czy gaźnika, cz też może regulacja zaworów??. Pozdrawiam
 • #6
  adamwoda
  Level 10  
  Oddałem kosiarkę do serwisu. Po testach trwających ok 4 dni roboczych okazało się, że gaźnik jest do wymiany koszt z całą robocizną ok 115 zł. Mam nadzieję że jeszcze warto było dołożyć i trochę mi posłuży. Dzisiaj będzie wielki test pozdrawiam.