Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus - Nie działa Google, Facebook etc Windows XP Pro SP3

08 Cze 2014 11:18 1848 5
  • Poziom 12  
    Witam,
    To jest już drugi raz, na innym komputerze, gdzie znajduje się legalna wersja systemu operacyjnego Windows, gdzie są włączone aktualizacje i gdzie łapie jakieś dziadostwo które blokuje mi dostęp do Google.pl, Facebook.com etc. Żaden program mi nic nie wykrywa, Dr.Web tak samo pokazuje zero wykrytych. Malwarebytes oraz ESET Nod32 też cisza (a na wszystkie mam licencje wykupione). Strony nie działają na żadnej przeglądarce, hosts jest wyczyszczony, zero zbędnych wpisów. Nie mam zielonego pojęcia co jest grane, może macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Kolobos napisał:

Na pierwszy odnośnik odpowiadam załączonym zrzutem ekranu, to samo co w przypadku stron z tematu, nie załaduje, ogólnie korzystam czasem z binga aby wyszukać rozwiązania, jednak strony które mogą zawierać przydatne informacje są tak samo zablokowane. Wywaliłem wszystkie aktualizacje jakie zostały wykonane. Zaraz dam loga.
  • Spec od komputerów
    Zaloguj sie do routera i podaj jakie dnsy masz ustawione.

Daj tez log z TDSSKiller. W logach nie ma sladu infekcji.
  • Poziom 12  
    Routera nie posiadam tylko modem 3G, nie ma żadnych wpisanych adresów, wszystko automatycznie. Logi: http://wklej.to/9ekOS

Dodano po 1 [minuty]:

Problem rozwiązany. To nie wirus, to z update na Windows XP, więc radzę uważać, instaluje się jakaś aktualizacja, należy usunąć wszystkie, restart i działa wszystko jak powinno.