Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsze auto - do 10-12 tys.

DavidCrane 08 Cze 2014 18:22 1359 5
  • #1 08 Cze 2014 18:22
    DavidCrane
    Poziom 1  

Witam serdecznie,
    Bardzo proszę o pomoc przy wyborze pierwszego auta.

Samochód nie jest mi nie zbędny, mieszkam w Warszawie i poruszam się komunikacją miejską, jednak uznałem, że chyba najwyższa pora ( mam 28 lat ) na kupno pierwszego auta.
    Jako, że generalnie motoryzacja nie jest dziedziną w której mam sporą wiedzę, będę potrzebował pomocy.

Chciałbym kupić auto za ok 10 -12 tys. Oczywiście jestem w stanie dołożyć 2, 3 tys jeśli znajdzie się coś wartego uwagi. Zależy mi na pewno na silniku benzynowym, auta tylko po 2000 roku z klimatyzacją.
    Autem planuje dojeżdżać do pracy ( 5 km w obie strony ), raz na jakiś czas zakupy, raz na miesiąc do rodziny ( 200 km ) i z dwa razy do roku jakiś dalszy wypad ( 500 km ) - dużo tego nie będzie, na pewno mniej niż 10 tys rocznie. Planuje kupić auto na jakiś rok, może półtora. Potem kupie coś lepszego. Jako, że auto będzie stało na ulicy pod blokiem, nie chcę teraz nic bardziej wartościowego.

Na razie rozważam 3 modele:
    -Ford focus drugiej generacji,
    -Mazda 6 pierwszej generacji,
    -Peugeot 407

Bardzo proszę o opinie o tych modelach, jakie silniki najlepiej się sprawują i czy w ogóle je polecacie. Jeśli nie to proszę o inne propozycji - jestem w stanie rozważyć każde auto ( oprócz BMW i Golfa )
    Z góry dziękuje.

0 5
  • #2 08 Cze 2014 19:18
    K__M__L
    Poziom 9  

jezeli myslisz o zalozeniu gazu to focus sie nie nadaje. z kolei mazda 6 slynnie z tego ze bardzo rdzewieje. peugeot .. hmmm tez sie nad nim zastanawiam :-) porownujac go z audi a4 b6 .

0
  • #3 08 Cze 2014 20:24
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

407 to dobry wybór i dobre sprawdzone silniki 16V o umiairkowanym apetycie na paliwo. Na miasto raczej 1,8 117 lub 125KM. Na trasy zdecydowanie 2,0 16V. Mam taki silnik w 1700kg vanie i przy jeździe w trybie mieszanym max 13L LPG. W trasie mój van wyrabia się w 9 benzyny i 11LPG z klimą. W sednie powinno być 1-2 litry mniej.

Dodano po 2 [minuty]:

DavidCrane napisał:
    jestem w stanie rozważyć każde auto ( oprócz BMW i Golfa )

Dzięki Ci za to , nareszcie człowiek bez klapek na oczach...

0
  • #5 10 Cze 2014 20:59
    mocarny66
    Poziom 10  

A ja bym zaproponował Japończyka, Toyotę Corollę. samochód może być powodem niespodziewanej choroby - sklerozy. Można z przykrością stwierdzić że bywa zmorą mechaników, rzadko je naprawiają bo tam nie trafiają.

0
  • #6 13 Cze 2014 17:05
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli to ma być auto głównie do miasta i na krótkie trasy (<500km), do tego nie masz doświadczenia za kierownicą i mieszkasz w mega-zatłoczonym mieście - proponuję coś segmentu B, np. Grande Punto z silnikiem 1.4. Dla jednej-dwóch osób w zupełności wystarczające, a na tyle małe, że da radę zaparkować na "połówce" miejsca parkingowego, którą posiadacze większych aut muszą "odpuścić". Za te pieniądze kupisz 5-6 letni egzemplarz, który powinien jeszcze trochę pojeździć bez poważniejszych inwestycji. Aut jest sporo z rynku krajowego, dużo poflotowych (co uznaję za zaletę). Relatywnie mała szansa wpakowania się na minę. Auto mało lubiane na rynku wtórnym co powoduje niską cenę (zwłaszcza egzemplarze flotowe).

0