Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Depilator Philips HP6578/00 - wyłącza się

przeeemek 08 Jun 2014 21:31 9168 7
    przeeemek
    Level 12  
    Depilator Philips SatinPerfect HP6578/00 wyłącza się zaraz po uruchomieniu.

Migają czerwone diody po włączeniu depilatora i depilator wyłącza się. Według instrukcji nastąpiło przegrzanie silniczka, coś wpadło i zablokowało pencety lub został za mocno dociśnięty. Porada, żeby odczekać do ostygnięcia nie pomaga. Nie widać, żeby coś wpadło do środka i zablokowało. Silnik raczej się nie spalił bo działa przez 2-3 sekundy od włączenia. Co to może być?

Wiecie jak go rozebrać, żeby zobaczyć od środka co mu dolega. Chodzi o to, że nie ma śrub żadnych a nie chciałbym go połamać.
    ROBSON33
    Admin of household appliances group
    A od kiedy to depilator zalicza się do sprzętu AGD??

Przenoszę w odpowiednie miejsce :idea:
    kicajbas
    Level 32  
    Witam
    Odłącz głowicę i dokładnie przemyj, sprawdź jak się zachowuje przy odłączonej głowicy.

Pozdr.
    angie89
    Level 10  
    niektóre depilatory philipsa mają blokadę podróżniczą, może jakoś się włączyła? ja mam podobny depilator, oryginalny philipsa i jest bardzo porządnie wykonany. przez dwa lata nic się w nim nie zepsuło. ja bym oddała go na Twoim miejscu do serwisu, bo może faktycznie coś tam wpadło i wystarczy tylko dobrze przeczyścić.
    ps. depilatory to faktycznie drobne agd ;)
    przeeemek
    Level 12  
    Nie mogłem znaleźć odpowiedniej kategorii - mały jest :)

Bez głowicy również się wyłącza. Nie jest włączona blokada podróżna. Raz udało mi się go włączyć, że pochodził kilkanaście sekund. Ale po silniczku było słychać, że obroty falują. Nie chodził płynnie tak jak przy normalnym działaniu. Spróbuję go przedmuchać sprężarką i dam znać czy pomogło. Może rzeczywiście coś tam siedzi. Ale zębatka ta górna co ją widać po zdjęciu głowicy obraca się, więc nic jej nie blokuje.
    margarett
    Level 1  
    Witam, czy udało Ci się ustalić co było przyczyną awarii depilatora? Mam ten sam depilator i niestety miesiąc po gwarancji zaczęły się dziać podobne rzeczy. Byłam w 3 serwisach i każdy odmówił naprawy twierdząc, że to jednorazówka i nie ma do niej części zamiennych (jak za taką cenę to jest to trochę rozczarowujące). Przy pomocy ojca, udało mi się rozebrać depilator (ma zatrzaski, ale trzeba podważyć paznokciami lub pilniczkiem, łatwo można połamać obudowę). Po oględzinach wynika, że silniczek działa, baterie i ładowarka także, a wina najwidoczniej leży po stronie elektroniki. Czy w Twoim przypadku udało się go naprawić?
    przeeemek
    Level 12  
    Nie miałem ostatnio czasu, żeby się tym zająć. Jeśli uda mi się coś zdziałać to napiszę na forum.
    przeeemek
    Level 12  
    Depilator naprawiłem. Okazało się, że wystarczyło rozłożyć obudowę i wyczyścić w środku. Kłębek włosów blokował zębatki i to powodowało wyłączanie depilatora. Działa bez problemu od dłuższego czasu.