Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw arduino czy sam mikrokontroler

Manrul 08 Cze 2014 22:04 1380 5
  • #1 08 Cze 2014 22:04
    Manrul
    Poziom 7  

Witam postanowiłem zacząć swoją przygodę z programowaniem UC od wypożyczenia książki "Język C dla mikrokontrolerów AVR : od podstaw do zaawansowanych aplikacji", ale nie chcę uczyć się tego "na sucho",stąd moje pytanie czy lepiej kupić płytkę stykową UC i jakieś inne gadżety typu rezystor,wyświetlacz,diody itd. czy może zamiast jakiegoś zwykłego UC kupić zestaw arduino i z nim się bawić?
    Z tym, że z tego co widziałem w przypadku arduino programy są "uproszczone" względem tych na zwykłe UC, da się to jakoś pominąć? ponieważ takie uproszczenia mnie nie interesują.

0 5
  • Pomocny post
    #2 08 Cze 2014 22:12
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Możesz kupić elementy i poskładać na stykówce, możesz kupić hardware z Arduino. To, że masz HW z Arduino nie wymusza używania softu z tej platformy - na te płytki wgrywasz swój kod i z Arduino zostaje tylko napis na płytce. Ja same moduły z Arduino mogę polecić, poza kosmiczną ceną oczywiście...

0
  • Pomocny post
    #4 10 Cze 2014 15:07
    377475
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 11 Cze 2014 16:31
    Manrul
    Poziom 7  

Dzięki za pomoc,w takim razie skoro mogę programować arduino w "czystym " c chyba właśnie je kupie, rozumiem że do zaprogramowania nadal wystarczy jedynie kabel usb?

0
  • #6 11 Cze 2014 17:36
    377475
    Użytkownik usunął konto