Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVB-T OV-TN-06B - Tuner często się 'resetuje'

RadolSzczecin 08 Jun 2014 23:50 1110 2
    RadolSzczecin
    Level 9  
    Tuner Overmax OV-TN-06B od kilku dni zaczął mi się wyłączać i włanczać.
    Praktycznie co 3-4 minuty następuje efekt tak jakbyśmy nacisnęli przycisk 'Power' na pilocie i wyłączyli tuner a nastepnie od razu go włączyli.
    (pokazuje się logo i tuner ponownie startuje)

Tuner ma jakiś osobny zasilacz.
    Próbować może z innym zasilaczem? czy jednak może to być coś poważniejszego w samym tunerze?
    tik_tak
    Level 36  
    Oczywiście warto sprawdzić na drugim zasilaczu.
    W tunerze obejrzyj kondensatory elektrolityczne , mogły utracić pojemność lub wystrzeliły .
    Bez pomiarów napięć zasilania ani rusz.
    RadolSzczecin
    Level 9  
    W desperacji postanowiłem otworzyć tuner i się przyjrzeć komponentom w środku choć za bardzo bym i tak nie wiedział co jest nie tak.

Nie wiem co jest powodem (chyba przegrzewanie się tunera bo był cały faktycznie dość gorący) gdyż po zdjęciu pokrywy górnej i z całą płytą na wierzchu tuner o dziwo przestał się resetować. :D

Wszystko w środku wydaje sie w normie (kondensatory i cała płyta) , aczkolwiek radiator przyklejony do procesora w środku jest strasznie gorący.
    Po prostu nie da sie go dotknąć przez dłuższy czas bo parzy.
    Z racji rozmiarów tunera i samego procesora jest też dość mały i pewnie słabo odprowadza ciepło.

Gdybym wiedział czy da rade zrobić i gdzie podłączyć dodatkowo, to bym podłączył i umieścił w środku dodatkowo jakiś mały wiatraczek choćby taki, jakie czasem są używane na kartach graficznych.
    (a mam nawet chyba i gdzieś taki mały)

W kazdym razie w tej chwili otwarty tuner pracuje cały czas poprawnie.
    Założenie obudowy spowodowało ponownie efekt resetowania się.