Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peavey pv 2600 Czy można zejść w bridge do 4ohm ?

prokuratjan 09 Jun 2014 11:55 1350 5
 • #1
  prokuratjan
  Level 2  
  Witam!
  Mam od niedawna dwa modele peavey-a pv 2600-(starszy model i nowy). Słyszałem, że w pierwszych-(starszych modelach) możliwe jest zejście do 2Ω lub w bridge do 4Ω. Chciałem zapytać czy jest to właśnie tak ??? Próbował ktoś może używać końcówkę przy takim obciążeniu ??? Jak sprawy się mają z nowszym modelem pv 2600 ??? Czy możliwe jest takie obciążenie??? Bardzo proszę o odpowiedź. W Instrukcji starszego modelu pv 2600 piszą żeby nie schodzić niżej w bridge niż 4Ω. Ja chciałem napędzić nią dół peavey-a hisys 3 rx.-(2X 15" 700w, 4Ω) Słyszałem różne zdania na ten temat ale nie rozmawiałem jeszcze o tym z nikim kto korzysta z tej końcówki. Dlatego proszę o pomoc. Chciałbym wiedzieć niż eksperymentować. Z góry dziękuję za pomoc!Ω
 • #2
  PANICZKAMIL
  Level 39  
  W instrukcji na pewno jest jasno napisane co i jak-wszystkie połączenia z inną pornością będa ww. eksperymentem.
 • #3
  prokuratjan
  Level 2  
  Tak,zgadzam się że pisze: " nie zaleca się schodzenia w( bridge) poniżej 4ohm" ale słyszałem że te końcówki nie dają tak naprawdę rady pracować pod takim obciążeniem. Dlatego napisałem aby poradzić się kogoś kto używa tego modelu (Peavey pv 2600). To że pisze to dla mnie nic nie znaczy. Ważna jest praktyka i doświadczenie. Wiele rzeczy piszą a w praktyce ma się to bani.
 • #4
  PANICZKAMIL
  Level 39  
  Jeśli nie zaleca się pracy w mosrku przy 4r to odczytywałbym to jak pracę Behringerów EP w trybie stereo przy 2r - owszem działa ale po 30min pracy pod clip potrafią się termicznie zagotować i wyłączyć póki nie ochłoną... Reasumując Peavey wg. mnie próbuje powiedzieć, że w razie awarii innej końcówki możesz bez przeginania od biedy dograć imprezę przy 4r w mostku ale jak to się skończy nie wiemy...
 • #5
  marcin_marcepan
  Level 18  
  PV 2600 nie chodzi w bridgu na 4 OHmach tak samo jak w stereo przy 2 Ohmach - osobiście sprawdzone.
  Do takich konfiguracji służy seria CS które to mam 2 sztuki (CS-2000) i każda z nich gra regularnie w mostku przy 4 Ohmach (każda napędza po 2 szt TH15S)
 • #6
  _eddie_
  Level 33  
  Bliźniacze konstrukcje CREST CPX nie chciały współpracować przy trzech równolegle spiętych 8ohm basów. Jedynie mały cpx 900 jakoś żyje przy 2ohm ale tylko na nadstawkach z tym że pomijając jakość dźwięku mamy małą farelkę. Odradzam.