Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astar G 2003 1.4 - Świecąca kontrolka ABS po nagrzaniu silnika

09 Cze 2014 12:04 3165 11
  • Poziom 17  
    Mam problem dotyczący ABS-u mam Astrę G Z14XE 2003 z hybrydowym ECU (sterownia wentylatorów odbywa się przez ECU a nie przez moduł nadkola). Sczytam błędy jest błąd błąd c0035 z tego co się doczytałem jest to błąd czujnika abc w piaście od strony kierowcy. W moim przypadku jest tak że za każdym razem jak silnik się nagrzeje to zaświeca się lampka ABS i po kilkunastu minutach jazdy przestaje działać prędkościomierz. Ale jest tak często, że podczas jazdy sam się załącza prędkościomierz a za jakiś czas znowu się rozłącza. Natomiast jak silnik ostygnie przez noc to prędkościomierz działa cały czas, nie świeci się ABS aż do zagrzania silnika wszystko się zaczyna. Mam pytanie czy jest to wina piasty w kole czy uszkodził się komputer bo związane jest to z nagrzewaniem się silnika, (jeśli to komputer jaki piny ECU odpowiadają za ABS i wskazania prędkości)
    Przepraszam
  • Moderator Samochody
    goblins napisał:
    z hybrydowym ECU

To standard po 2000r,

Sterownik ABS masz przy pompie.
    Czujniki to piny:
    1, 2 prawy tył
    3, 5 prawy przód
    6, 7 lewy przód
    8, 9 lewy tył
    Na prędkościomierz wyjście na pinie 25.
    Astar G 2003 1.4 - Świecąca kontrolka ABS po nagrzaniu silnika
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Czy są jakieś błędy w ECU?
    Sygnał prędkości z ABSu idzie do ECU jak i licznika.
    Sprawdź ten czujnik w przednim lewym kole bo bez niego licznik nie będzie pokazywał prędkości.
    Najlepiej w czasie jazdy podpiąć komputer i patrzeć na odczyt prędkości kół w ABS i patrzeć czy jak prędkościomierz przestaje działać to czy wtedy też nie ma wskazania prędkości z przedniego lewego koła.
  • Poziom 42  
    Gdzie masz złączkę tego czujnika na kolumnie czy nad lewym błotnikiem w komorze silnika.
    Ociz podał piny ,przyrząd i mierzymy przejścia aż do czujnika.
  • Poziom 17  
    Witam dziękuje za odpowiedzi szczytałem błędy błąd ABS C0035 oraz błąd silnika P0500 - błąd czujnika prędkości pojazdu. Z tego co się doczytałem to w roczniku 2003 większością steruje ECU. Praca tego układu ABS jest uzależniona od temperatury
    goblins napisał:
    Z tego co się doczytałem to w roczniku 2003 większością steruje ECU.

Bez sygnału z tego czujnika licznik nie będzie pokazywał prędkości.
    To ABS podaje sygnał do licznika i ECU o prędkości a nie odwrotnie.
    Wysil się trochę i zrób odczyt bloków pomiarowych ABSu w czasie jazdy podczas występowania usterki.
    Diagnoza to nie tylko odczyt błędów!
  • Poziom 17  
    Witam sprawdziłem tak jak pisałeś grala1 i jest jak, że jak jadę pokazuje że na wszystkich kołach jest taka sama prędkość potem jak zapala się lampka ABS po nagrzaniu silnika to też jest wszystko ok pokazywana jest prędkość na wszystkich kołach dopiero jak przestaje działać prędkościomierz to pokazuje prędkość 0km. Czy jest to wina samej piasty czy jest może w ECU jest uszkodzony pin od pomiaru prędkości. Czy da się jakoś sprawdzić czy jest to faktycznie sama piasta czy gdzieś po nagrzaniu coś nie łączy.
  • Poziom 42  
    goblins napisał:
    Czy da się jakoś sprawdzić czy jest to faktycznie sama piasta czy gdzieś po nagrzaniu coś nie łączy.

Tak, można zamienić piasty miejscami będziesz miał pewność...
  • Poziom 17  
    To może jeszcze inaczej ma ktoś może schemat, albo do którego pinu ECU podłączony jest czujnik ABS i licznik oraz czy w/w objawy i pomiary wskazują na piastę??
  • Poziom 42  
    Męczyszkota...wymień piastę i po sprawie...
    Na jednym kole znika Ci prędkość czy na wszystkich?
    Skoro znika prędkość w ABSie to nie jest to wina licznika czy ECU że jej nie widzą.
  • Poziom 17  
    Tema do zamknięci zrobiłem wtyczkę z kablem i popiołem prawe koło i problem zniknął tylko ABS się świecił ale licznik działał. Wstawiłem nową cewkę z chińskiej piasty którą zamontowałem na org. piastę i wszystko jest ok.
    Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam