Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester napięcia- Sonel, Testboy czy CEM?

tro0ek 09 Cze 2014 12:30 1560 4
  • #1 09 Cze 2014 12:30
    tro0ek
    Poziom 9  

Witajcie, chcę kupić tester napięcia, najlepiej z wyświelaczem i w miarę rozsądnej cenie. Co sądzicie o Sonel P-2 lub Testboy lcd plus, który z nich byłby lepszy? Znalazłem też tańszą propozycję CEM DT-9130, ale nic nie wiem o tej firmie. Dokładność pomiaru to ± (1,5% ± 5 cyfr), czy jest to w miarę dobra dokładność, bo 1,5% to mało, ale nie wiem co to oznacza ± 5 cyfr.
    Dziękuję za każdą odpowiedź

• #2 09 Cze 2014 19:01
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Już parę razy pisałem i napisze raz jeszcze ekranik jak ekranik ale niech ma dodatkowo linijkę LED niezależnie działającą od stanu baterii. Ekran tylko daje dokładny stan napięcia zaś LED pokazuje w jakim zakresie waha się napięcie.
    Co do Sonel P-2 mam go dostałem w zestawie. Nie polecam chyba że niema innej opcji zakupu. Ułamał mi się bolec pomiarowy ale dało się to naprawić i działa ale wskaźnik faz czasem wariuje jak masz za bardzo izolujące buty. Też mi uwalił mi się koszyczek baterii coś z kontaktem więc owijam taśma by go dociskało. Nigdy nie kupie sonela. Mam drugi to fluke t-120 i tego wychwalam mniejszy robi bardziej wrażenie solidnego ( sonel bardziej nadmuchanego ) i nie zawodzi nic w nim.
    Nie kupuj takiego gdzie jest jeden wielki ekran LCD.

• #3 10 Cze 2014 17:58
    tro0ek
    Poziom 9  

Fluke wiem, że jest dobry ale to droższy sprzęt :/ Co myślisz o UT15C ? Cena nie powala, ale nie będę go bardzo często używał. Co oznacza błąd ± (3% ± 5 cyfr)?

• #4 10 Cze 2014 19:45
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Nie wiem jak z tym Unitem nie miałem.
    Co oznacza? Błąd wyrażony w procencie i w cyfrze tak łopatologicznie jeśli wskazuje 100V to błąd wynosi +/- 3% czyli 3V plus drugi błąd cyfry jeśli miernik ma rozdzielczość na zakresie powiedzmy 0.1V to 0.1 x 5cyfr = 0.5V czyli można uznać że łączny błąd wskazania będzie 3.5V to daje 100V-3.5V=96.5V lub 100V+3.5V=103.5V wynik zmierzony będzie pomiędzy 96.5V a 103.5V
    Tyle że to taka matematyka w realu to niema zastosowania. Nie pracujesz w NASA :D Jak używasz w terenie to tylko opierasz się na wskazaniu jego i tyle zaś gdybyś wpadł na szatański pomysł porównywania wyników między miernikami, wskaźnikami to musisz to mieć na uwadze kiedy zobaczysz że jeden pokaże 100V drugi 99v trzeci 101V :D No namieszałem.
    Wskaźnik raczej nie nadaje się na przyrząd pomiarowy lecz na ustrojstwo ułatwiające diagnostykę w elektrotechnice.
    Co prawda niektóre mają jeszcze wbudowany omomierz jak P-2 ale to jest tylko przyrząd ułatwiający diagnostykę. Powiem tak taki wskaźnik porównując do miernika uniwersalnego to przedział ceny miernika 15zł. Zaleta wskaźnika to jego budowa zwarta optymalna.

• #5 11 Cze 2014 10:02
    tro0ek
    Poziom 9  

Zgadza się, dlatego się zastanawiam czy nie kupić tego Unit-t za 100zł. Ma wyświetlacz i wskaźnik diodowy, a ja potrzebuję go tylko żeby sprawdzić czy jest napięcie i jakie, nie potrzebuję dokładnych pomiarów

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME