Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung side by side z kostkar - Brak tabliczki znamionowej

09 Cze 2014 13:58 3216 6
  • Poziom 11  
    Witam w lodówce Samsung side by side z kostkarką wiek ok 5 lat brak jest tabliczki znamionowej(prawdopodobnie zmyta lub starta) moje pytanie dotyczy ilości czynnika chłodniczego r600a w tej lodówce. Została napełniona po wymianie parownika ilością 110g ale po przepracowaniu ok 4 godzin moc pobierana spada ze 140W do 67W i rurka wychodząca ze sprężarki zaczyna być zimna. Temp w komorze zamrażarki spada do -14 stopni i na tym koniec. Po ok 6 godzinach ciągłej pracy temp w komorze zamrażarki -4 stopnie.lodówka pracuje cały czas, temp. sprężarki ok 36 stopni i podobna temperatura rurki wychodzącej, a podczas poboru 140W na początku pracy temp sprężarki i rurki wychodzącej to ok 46 do 50 stopni. Jaka powinna być prawidłowa ilość czynnika i czy te objawy mogą być spowodowane niewystarczającą ilością czynnika.
    Dziękuję za pomoc i wskazówki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    lodówka posiada 1 parownik czy 2?
  • Poziom 11  
    Lodówka posiada dwa parowniki jeden w komorze zamrażarki a drugi w komorze chłodziarki, wymieniony był w chłodziarce.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    zdecydowanie za duzo czynnika,powinno byc 88 gr
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedź, odnośnie tych objawów, które opisałem mogą one być spowodowane, jak rozumiem nadmiarem czynnika chłodzącego a nie np. zapychaniem się układu, do tej pory spotkałem się ze szronieniem rurki powrotnej od nadmiaru czynnika. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie, znalazłem nieszczelność w układzie podgrzewania uszczelki zamrażarki, po odcięciu i ominięciu tej części układu lodówka pracuje jak na razie prawidłowo od półtora tygodnia. Miernik zużycia energii wskazuje pobór przez 61% czasu od włączenia po napełnieniu czynnikiem chłodzącym. Wada tego rozwiązania to skraplanie wokół uszczelki zamrażarki, pozdrawiam.