Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF II 1.6 TD JR - Jaką głowicę od 1.9 TD ?

09 Cze 2014 16:39 2004 6
  • Poziom 18  
    Witam!!

Mam do was takie pytanie..
    Muszę wymienić głowicę i Turbinę i się zastanawiam nad głowica od 1.9 TD aaz lub 1Z

Może ktoś się wypowiedzieć czy nie pękają ? Bo moja z JR była z dwa razy spawana i takie mam wrażenie, że jest pęknięta bo dobrze olej pochłania... Od pala na zminym jak na ciepłym ze strzała...
  • Poziom 39  
    Developers napisał:
    Może ktoś się wypowiedzieć czy nie pękają
    Wszystkie pękają.
    Developers napisał:
    i takie mam wrażenie, że jest pęknięta bo dobrze olej pochłania...
    To nie świadczy o pęknięciu głowicy
  • Moderator Samochody
    Te silniki wykręcały po 700-800 tys km. Głowice natomiast, pękały w dwu przypadkach - zagotowania silnika, bądź "ładowania w pedał" od razu po odpaleniu silnika na mrozie. Nie kombinuj z podmianką od 1.9. Zużycie oleju to albo sam silnik - pierścienie, uszczelniacze zaworów, albo turbina.
  • Poziom 18  
    Turbina jest wywalona... I chciałbym za ładować TD04 od BMW, OMEGI bo ciągnie do końca...
    A u mnie w mrozach czy coś zawsze musiał temperaturę złapać można było jechać... Aaa but tak samo na temperaturze roboczej tylko... Uszczelniacze wymieniałem i nic to nie dało jazda normalna bez pedałowania biegami to oleju prawie prawie minimalnie coś łyka aa jak sandał to na 70 km 250ml :D
  • Poziom 18  
    I tak chyba nie obędzie się z rzucenia głowicy... Bo coś mi tu śmierdzi pęknięta głowicą, zeby turbo tyle oleju jadło na 100km 1l ? Mogę kupić sprawną głowicę 1z z 1.9 TD z wtryskami wałkiem i szklankami za 300zł i mam dylemat bo nie mogę znaleźć nigdzie czy ona podejsdzie pod mój blok bo aaz na bank podejdzie... Bo tak kombinować z tą starą.. Ona już była spawana oraz szklanki tarabanią jak nie powiem co... Ale jadu samochód ma...
  • Moderator Samochody
    Daj sobie spokój, całkowicie różne silniki. Nawet jeśli się da dokręcić do bloku, to pozostanie kwestia braku komór wirowych/spalania i całkowicie innych wtryskiwaczy.