Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTAS 85 trwałość łożysk

19 Kwi 2005 17:14 2899 7
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Posiadam pralkę Candy CTAS 85.Wykonała ok. 90 cykli prania i zaczyna głośno pracować na wirowaniu - wiadomo - łożyska bębna.Coś mi się wydaje, że to zbyt krótki okres pracy aby trzeba wymieniać łozyska.Albo po prostu ten typ tak ma, proszę o sugestie osób mających więcej styczności z tego typu sprzętem niz ja.
  • Poziom 1  
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    Zgadzam się z postem kol.skryna.Jeśli chodzi o pralki Candy ładowane od góry ułożyskowanie wcześniej w nich pada niż przy innych tego typu pralkach.Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Dziękuję za zainteresowanie.Chwilowo problem z głowy, jeszcze 2,5 miesiąca gwarancji więc wymiana łożysk w serwisie.Z drugiej strony sądzilem, że taka konstrukcja pralki będzie bardziej wytrzymała od ładowanych z przodu, przecież bęben łożyskowany z dwóch stron a nie wisi na jednej osi.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Taaak, wydawalo sie, pewnie super sprzedawcy fachowo doradzili? ;)
  • Poziom 13  
    Serwis wymienił łożyska na gwarancji - powiedzieli że fabryka włożyła kiepskiej jakości i teraz po ich wymianie pralka pochodzi dłużej.Mam taką nadzieję.Dziękuję wszystkim za sugestie i zamykam temat.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Serwis ma nadzieję, że "piłeczka została odbita" i mają spokój. Następna naprawa pewnie będzie pełnopłatna (przez klienta oczywiście ;) )
    PS
    Nie wierz we wszystko, co mówią ;)
  • Poziom 20  
    Trochę mnie zadziwiliście, że w górnoładowanych łożyska wytrzymują krócej niz w bocznych, ale to by się zgadzało bo mój Whirpool AWT5588 coraz glośniej chodzi, a ma dopiero półtora roku, pompkę serwis wymienił, a na moje stwierdzenie o głośność pracy powiedzieli że TTTM (ten typ tak ma) :-) Teraz wszystko jasne.