Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy CTAS 85 trwałość łożysk

jacek20 19 Apr 2005 17:14 3142 7
 • #1
  jacek20
  Level 13  
  Witam wszystkich.
  Posiadam pralkę Candy CTAS 85.Wykonała ok. 90 cykli prania i zaczyna głośno pracować na wirowaniu - wiadomo - łożyska bębna.Coś mi się wydaje, że to zbyt krótki okres pracy aby trzeba wymieniać łozyska.Albo po prostu ten typ tak ma, proszę o sugestie osób mających więcej styczności z tego typu sprzętem niz ja.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  Witam
  Zgadzam się z postem kol.skryna.Jeśli chodzi o pralki Candy ładowane od góry ułożyskowanie wcześniej w nich pada niż przy innych tego typu pralkach.Pozdrawiam.
 • #4
  jacek20
  Level 13  
  Dziękuję za zainteresowanie.Chwilowo problem z głowy, jeszcze 2,5 miesiąca gwarancji więc wymiana łożysk w serwisie.Z drugiej strony sądzilem, że taka konstrukcja pralki będzie bardziej wytrzymała od ładowanych z przodu, przecież bęben łożyskowany z dwóch stron a nie wisi na jednej osi.
 • #5
  elektryk2000
  Refrigeration equipment specialist
  Taaak, wydawalo sie, pewnie super sprzedawcy fachowo doradzili? ;)
 • #6
  jacek20
  Level 13  
  Serwis wymienił łożyska na gwarancji - powiedzieli że fabryka włożyła kiepskiej jakości i teraz po ich wymianie pralka pochodzi dłużej.Mam taką nadzieję.Dziękuję wszystkim za sugestie i zamykam temat.
 • #7
  elektryk2000
  Refrigeration equipment specialist
  Serwis ma nadzieję, że "piłeczka została odbita" i mają spokój. Następna naprawa pewnie będzie pełnopłatna (przez klienta oczywiście ;) )
  PS
  Nie wierz we wszystko, co mówią ;)
 • #8
  tata1
  Level 20  
  Trochę mnie zadziwiliście, że w górnoładowanych łożyska wytrzymują krócej niz w bocznych, ale to by się zgadzało bo mój Whirpool AWT5588 coraz glośniej chodzi, a ma dopiero półtora roku, pompkę serwis wymienił, a na moje stwierdzenie o głośność pracy powiedzieli że TTTM (ten typ tak ma) :-) Teraz wszystko jasne.