Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5737Z - Karta graficzna ulega notorycznemu przegrzaniu

09 Cze 2014 22:09 984 6
 • Poziom 8  
  Mam problem z laptopem serii Acer Aspire 5737Z, a jest nim temperatura jaką osiąga w ciągu zaledwie dwóch minut po włączeniu wynosząca około 65 stopni na karcie graficznej i 56 na CPU. O tyle o ile temperatura ani mi ani procesorkowi nie przeszkadza, kwestią jest niewdzięczna karta graficzna (GeFore 9400M G) która w ciągu pół godziny dochodzi do prawie 80 przy robieniu rzeczy mało obciążających, a do 95 stopni Celsjusza i wyłączenia przy odpaleniu choćby filmu, czy jakiejkolwiek gry (w tym staroci). Cóż można uczynić?
  Laptop stoi na podkładce chłodzącej TARGUS AWE55EU wspomaganej przez... Zmrożony wkład do lodówki turystycznej (wbrew pozorom TROCHĘ pomaga). Jak można jeszcze bardziej zmniejszyć temperaturę, żeby na tym sprzęcie dało się jakoś sensownie funkcjonować?
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Wymień pastę termoprzewodzącą przy gpu(przy okazji możesz wymienić przy procku) i wyczyść wiatrak wewnętrzny, a przy następnym zakupie laptopa wyrzuć sobie z myśli wszelkie Acery i HP. Lenovo i IBM to twoja droga ;)
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Kiedy ostatnio laptop był czyszczony w środku?
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Czy wykręciłeś wentylator i wyczyściłeś z kołderki kurzowej która się tam układa ?, inna rzecz to czy na grafice ma być pasta czy może oryginalnie był termopad, jest to o tyle istotne że jeśli był termopad to przy paście radiator może nie osiadać dokładnie na układzie.
 • Poziom 8  
  Jeszcze jedno pytanie. Czy opłaca się robić coś Speedfanem przy tym modelu?
 • Poziom 11  
  A co chcesz tym programem osiągnąć ?. Wykręć wentylator i sprawdź czy nie ma tam kołderki kurzowej ( Wentylator przykręcone na 3 śrubki a nie całe chłodzenie ). Sprawdź również czy nie ma nowszej wersji BIOS, ponieważ nie wiedzieć dlaczego nowsze rewizje zawsze* mają poprawioną obsługę chłodzenia.
 • Poziom 8  
  Cóż. Przy obecnym stanie mojego wyposażenia nie mam specjalnie szansy dostać się do środka, ale co mogłem, to przedmuchałem. Dzięki bardzo za pomoc panowie.