Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem fast 3764 DLink DI524 - ustawienie pod No-IP

robertamel 10 Cze 2014 07:43 1326 2
  • #1 10 Cze 2014 07:43
    robertamel
    Poziom 27  

Dostęp do internetu Neostrada Fiber przez Sagem f@st 3764 , dotychczasowy router DI524 ma w menu DDNS wybór No-IP, ale w serwisie NoIP melduje adres, jaki otrzymuje na porcie WAN, a nie rzeczywisty adres zewnętrzny, który dostaje Sagem. Potrzebuję podłączyć rejestrator AVC785, który w swoim menu posiada DDNS tylko z DynDNS, dlatego chciałem ustawić NoIP w routerze.

Internet -> (port DSL) Sagem f@st 3764 (port ETH) -> (port WAN) Dlink DI524 (port LAN) -> rejestrator AVC785

0 2
  • #3 11 Cze 2014 15:57
    robertamel
    Poziom 27  

sosarek napisał:

Zajrzalem teraz, ale nie widzę, aby tam było jakieś sensowne dla mnie rozwiązanie. Dyndns jest w Sagem-ie, ale to serwis płatny. Ja założyłem konto na No-IP, a Sagem nie wspiera tego serwisu. Zaś Dlink działa, ale niewłaściwie, bo zwraca do No-IP swój adres IP, który dostaje od Sagem-a, a nie adres publiczny, który ma Sagem. Nie wiem, czy to błąd tego modelu Dlinka , nie wiem też jak zachowałby się inny router, np TpLink, który też ma w menu No-IP.
    Nie chciałbym też przestawiać Sagema, aby był tylko modemem (wówczas chyba wszystko by grało, bo Dlink przejąłby na siebie logowanie do sieci i on otrzymywałby adres pobliczny na WAN).

0