Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywanie SDI

16 Mar 2003 20:15 1102 7
  • Poziom 2  
    Mam SDI i co jakiś czas przerywa mi łącze. Terminal ciągle jest połączony z centralą, wysyla i odbiera "pakiety" ale ja nie mogę otworzyć żadnej stronki. po kilkudziesięciu sekundach wszystko wraca do normy. Jest na to jakiś sposób :?:
  • Poziom 10  
    Cześć
    Na początku sprawdź ustawienia portu COM 1(COM 2 jeżeli tam masz zainstalowane) ma być 115200kb/s oraz sterowanie przepływem sprzętowe jeżeli to nie pomoże to wymień kabel RS, jeżeli to nie pomoże to odinstaluj protokoły i zainstaluj ponownie jeżeli to nie pomoże to zwróć się do BOK z którego brałeś terminal i poproś o wymianę modemu jeżeli to nie pomoże to należy przeinstalować system. Po tych wszystkich działaniach jeżeli dalej nie działa to może zachodzić prawdopodobieństwo uszkodzenia portu w komputerze. Ale z mojego doświadczenia (serwis SDI Kraków-TP S.A.) bardzo rzadko.
    Pozdrawiam Maciek P.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Miałem kiedyś coś takiego i przyczyna była w TEPS-ie. Tak ich zatruwałem telefonami, że kobietka, która przyjmowała zgłoszenie to aż płakała. W końcu coś zrobili i problemy się skończyły :)
    Teraz zerwie połączenie ale przeciętnie raz na miesiąc.
    Poza tym zdarza się zerwanie przy zbyt dużym spadku napięcia w sieci energetycznej, ale to już musi być naprawdę niskie napięcie, ok. 180V, zastosowałem autotransformator i po bólu.
  • Poziom 12  
    W linuxie jest przy konfigurowaniu polaczenie (np. sdi) opcja persist, ktora powoduje odnowienie polaczenia po zerwaniu (dziala piorunem). Byc moze jest cos takiego w windzie. Moze ktorys z kolegow dysponuje informacjami na ten temat ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    abrat napisał:
    W linuxie jest przy konfigurowaniu polaczenie (np. sdi) opcja persist, ktora powoduje odnowienie polaczenia po zerwaniu (dziala piorunem). Byc moze jest cos takiego w windzie. Moze ktorys z kolegow dysponuje informacjami na ten temat ?

mam właśnie serwer postawiony na linuxie, czy mógłbyś dokładniej wytłumaczyć co tam trzeba zmienić i poprzestawiać by działało OK :?: