Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 626 - kupno auta opinie forum mazda

saa204 10 Cze 2014 08:00 1764 7
  • #1 10 Cze 2014 08:00
    saa204
    Poziom 15  

626 r 1998 1800ccm benzyna
    Co o niej powiecie?
    Ile pali? Jaki tam rozrząd siedzi? Jakie zawieszenie itp.
    Warto go kupować?
    Przebieg 350tysi, cena 1200zł.
    Ogólnie auto mi się bardzo podoba.
    Z wyposażenia jest centralny, klima manualna, ale nie działa. I wspomaganie.

• #2 10 Cze 2014 17:32
    saa204
    Poziom 15  

ref odświezam

• #3 11 Cze 2014 06:24
    19MAREK60
    Poziom 1  

Posiada 626 ale z silnikiem 2,0 założyłem gaz i jest świetnie jeździ się wspaniale autko wygodne i powiem szczerze następne autko to też będzie mazdeczka..

• #4 11 Cze 2014 16:18
    cirrostrato
    Poziom 36  

Jak ci się podoba to kup, może jednak przy tej cenie niech ktoś mający takie autko zobaczy co kupisz. Części w zamiennikach tanie, autko dość proste w naprawie, jeśli potrzeba zawieszenie naprawi kowal, 1200zł wydasz ale potem: koniecznie obejrzeć (i raczej wymienić ) rozrząd, może jeszcze dojdą opony do wymiany, regenerację zacisków zrobił bym w ciemno (u mechanika jakieś 150-200zł plus płyn hamulcowy), coś by tam się jeszcze do wymiany na pewno znalazło (choć by świece a w mokre dni mogą szwankować przewody WN), oczywiście od razu dojdzie koszt rejestracji, podatek i OC zakładając, że samochód ma bez przerw opłacane OC i zaległości za nim się nie ciągną. Mierz siły (czytaj: kasę) na zamiary a nie tylko patrz, że cena niska.

• #5 11 Cze 2014 20:20
    chojinka
    Poziom 27  

osobiście polecam 626 z silnikiem 2.0 bo miałem, najlepiej z końca produkcji. niestety rdza lubi sobie podryźć mazdę, więc tutaj musisz skupić się na szukaniu rdzy i sprawności silnika. resztę się naprawi. z silnikiem 1.8 nie miałem do czynienia więc się nie wypowiem. ogólnie świetne auto. polecam kombi o ile jest ci potrzebne.

• #6 12 Cze 2014 15:36
    saa204
    Poziom 15  

No ja mam na względzie sedanika 4d
    Rok 1998 motor 1,8 niewiem jaka moc, co tam jest? Łańcuszek czy pasek co ile wymiana?
    Co ile olej tam się robi?
    Miałem nadzieje że tam jest łańcuszek bezobsługowy. a nie?
    Zawieszenie gadasz ze kowal zrobi ale wg neta to tam jest wielowahacz przód i tył chyba tak?
    Auto ma 330kkt nalatane ale cena niska 1200zł. A na necie widzę żę chodzą od 3,4 do 8-9k nawet.
    Możecie mi napisać pokolei te dane?
    1/Pasek tak jest co ile wymiana paska i co tam jeszcze jest? pompa? a wielorowkowy co ile?
    2/olej co ile?
    3/świece, kable wn j.w.
    4/Zawieszenie jakie tam siedzi?

Po jezdzie, biegi chodzą elegancko i silnik cichutko ale martwi mnie tylko nadwozie. W zawieszeniu cos łomocze, ściągać nie ściąga prowadzi się elegancko ale ma się wrażenia że nadwozie jest galarowate tz. skrzypi. Czy to normalne? Nie jechałem jeszcze autem z tak miękkim zawieszeniem. No i rdza trochę jej jest. Niema tam ocynku?

• #7 12 Cze 2014 21:12
    cirrostrato
    Poziom 36  

Chcesz kupić autko za 1200zł, niewiele włożyć i w drogę....... ile lat zamierzasz tą Mazda jeździć, że tak drążysz temat? Mam teraz drugą 626 2.0D z 2001r, na liczniku 230tys. i jeśli polata jeszcze 100tys (rocznie robię ok. 16-18tys) to będę zadowolony, zakładam jakiś realny OKREŚLONY czas użytkowania samochodu kupionego wcześniej jako nie nowy. Zamiast pytać teoretycznie o hipotetyczne problemy z autkiem , które zamierzasz ewentualnie kupić, podjedź do jakiegoś warsztatu i niech ktoś kumaty w temacie zobaczy ten obiekt, to kosztuje ok. 100zł.

• #8 13 Cze 2014 09:22
    saa204
    Poziom 15  

OK ale odpowiecie mi na ww. pytania?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo