Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda, volkswagen, peugeot - co warko kupić.

waldek.sz21 10 Cze 2014 10:06 876 3
  • #1 10 Cze 2014 10:06
    waldek.sz21
    Poziom 10  

Witam nie wiem w jakim dziale umieścić moje pytanie dlatego też piszę w dziale początkujący jeśli nie jest to odpowiednie miejsce na to pytanie proszę o przeniesienie tematu do innego działu. Zastanawiam się nad zakupem auta w kwocie około 10000-13000zł rocznik powyżej 2000r. Mam już jeden samochód ten ma być jako dodatkowy. Potrzebuję samochodu w kombi, solidnego i taniego w eksploatacji i zastanawiam się nad skodą octavią I po lifcie od rocznika 2001 z silnikiem benzynowym 2.0 115kM pod instalację gazową lub mocniejszym silnikiem 1.8T 150kM ale nie wiem jak te silniki się spisują i czy dobrze chodzą na gazie. Kolejne auto jakie mnie interesuje to VW Bora jest przy nich dość duży wybór silników benzynowych 2.0 115kM i mocniejsze np:2.3 150kM. Myślę też o peugeot 307 silnik 1.6 16v lub 2.0 co możecie mi podpowiedzieć o tych modelach? Który z tych samochodów byłby najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o solidność i tanie utrzymanie przy przyszłych naprawach? Wolał bym nawet wersję z prostym silnikiem nie 16 zaworowym ponoć mniej awaryjne ale czy to prawda? Jeśli któryś z kolegów jest użytkownikiem któregoś z tych aut proszę o jego wypowiedz. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem i przyszłe wypowiedzi

0 3
  • #2 10 Cze 2014 10:41
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Moja żona ma Octavie 1 przed liftem z silnikiem 2.0 8V AQY na LPG.
    Sprawuje się idealnie ale nie ma co wierzyć w opowieści o spalaniu poniżej 10l LPG na mieście.
    Realne to co wychodzi to 13-14 po mieście i jakieś 8 trasa.
    Auto już jest w jej rękach ok 4 lat i do tej pory co było wymieniane:
    - czujnika wału,
    - tylne sprężyny
    - tarcze i klocki,
    - silnik wycieraczek przednich,
    - tuleje na wahaczach,
    - końcówki drążków,
    - regeneracja wtryskiwaczów LPG
    LPG 4 generacji. Brak błędów przy jeździe na LPG.

0
  • #3 10 Cze 2014 18:49
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

waldek.sz21 napisał:
    Myślę też o peugeot 307 silnik 1.6 16v lub 2.0

Zmień na 406 z silnikiem 1,8 lub 2,0 16V. Auto o klasę wyższe i bardziej udane od 307. Idealne silniki do gazu i mniej palą niz przestarzały silnik VW 2,0 .

0
  • #4 10 Cze 2014 20:54
    mocarny66
    Poziom 10  

Witam
    A ja bym zaproponował zainteresować się toyotą, np Corolla E11 w wersji combi lub liftback.
    Jedyna tragedia a właściwie to dwie które mogą cię spotkać to:
    - znaleźć dobry egzemplarz
    - po roku eksploatacji przypomnieć sobie o mechaniku że taki ktoś jest i może Sprawdzić autko przed przeglądem.

0