Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HT-R508 + HCS-9900 + SUB-8 MKII za 1000zł?

termobulbulator 10 Jun 2014 11:06 1665 3
    termobulbulator
    Level 9  
    Witam.
    Mam dwa pytanka.
    Mam okazję kupić zestaw za 1000zł, lecz nie znam się aż tak na tym, oto ten zestaw:
    - amplituner Onkyo HT-R508
    - kolumny M-Audio HCS-9900 5.0
    - subwoofer M-Audio SUB-8 MKII
    Czy opłaca się za tą cenę?

Będzie on podłączony do PC, w której mam Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic, amplituner będzie podłączony analogowo, czyli 3x kabel jack-2xchinch. Wolałbym cyfrowo, ale niestety do końca nie wiem, jak podłączyć coax do mojej karty, czy w ogóle da się?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    k52
    Level 32  
    Do filmów jak najbardziej ok.(dobrze że ma wejścia już cyfrowe hdmi i toslink), jednak z racji "gratisowych słabych kolumn" w muzyce będzie cienko, również ze względu że to amplituner kina domowego, a nie stereo.
    W tanich amp. kd zastosowane dac-ki w wejściach cyfrowych są raczej średnie, nie ma co się napalać że będzie lepiej od analogowych rca, bo to raczej niemożliwe .
    Natomiast sygnał dla filmów 5.1 z kompa lub bluraya wyprowadź cyfrowo .
    termobulbulator
    Level 9  
    A porównując tylko i wyłącznie jakość dźwięku(jej czystość), będzie lepiej niż w creative t6100(wiem, że to jest coś innego, jednak mnie to ciekawi)?
    Sprzęt będzie podłączony tak, że obraz z kompa bezpośrednio DVI-DVI do TV, dźwięk z karty dźwiękowej(już się dowiedziałem, że można do mojej dźwiękówki podłączyć coax, ale jeszcze nie wiem jak) do amplitunera.

Tak poza tematem, to powiem szczerze, że nigdy się chyba nie rozstanę z tą kartą dźwiękową, kiedy ją kilka lat temu kupiłem zupełnie przez przypadek, usłyszałem co to jest dźwięk.. Nawet odtwarzanie mp3 nie jest już dla mnie aż taką katorgą..Tylko dla tej karty nie przeniosłem się na Ubuntu(brak programu do sterowania nią) :D
    termobulbulator
    Level 9  
    Kupiłem posłuchałem i powiem szczerze, że jestem zachwycony, słuchanie muzyki i oglądanie filmów naprawdę rewelacja..