Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PA5580A510 - Ciągła praca pompy spustowej

panfu 10 Jun 2014 11:31 2166 12
 • #1
  panfu
  Level 9  
  Hej.
  Mam problem z tą pralką - po włączeniu obojętnie jakiego programu, włącza się pompa spustowa. Nie wyświetlają się żadne błędy. Pompa chodzi, ale nie wypuszcza wody, a woda się leje... Będę wdzięczny za pomoc.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  torek66
  Level 9  
  Witam. Ja również mam podobny problem z Amicą PA5580A510. Po ustawieniu wybranego programu pralka bez problemu rusza, nie wyświetlają się żadne błędy. Gdy już upierze załącza się pompa w celu odwirowania wody i niestety pracuje ona już cały czas. Reasumując pralka nie przechodzi do dalszego cyklu pracy - czyli płukania, tylko ciągle odwirowuje. Co może być przyczyną takiego działania pralki? Z góry dziękuję za pomoc.
 • #4
  pawel_amatorek
  Level 14  
  Zabezpieczenie przeciekowe ma? zobacz czy na spodzie obudowy nie zebrała się woda i nie włącza się zabezpieczenie, najszybciej to przechyl ją na tył żeby woda sama zleciała.
 • #5
  torek66
  Level 9  
  Na spodzie obudowy jest sucho, więc zabezpieczenie przeciekowe jest w porządku. Wcześniej nie działało część programów, więc przejrzałem wybierak programatora, który jak się okazało po jego rozebraniu trochę się odchylił. Poprawiłem tą usterkę i jakiś czas spisywała się nieźle tzn. sama kończyła pranie do końca, choć i tak wydaje mi się, że jakoś długo prała na ustawionym programie. Teraz są wszystkie programy, ale działa tak jak opisałem to w moim zapytaniu. Czy czasem nie będzie to programator?
 • #6
  pawel_amatorek
  Level 14  
  Może być programator do kitu.
 • #7
  luna
  Level 22  
  Jezeli tylko pracuje cały czas pompa wylewowa to do sprawdzenia i wyczyszczenia kubek (komora) hydrostatu .
 • #8
  torek66
  Level 9  
  Witam. Ostatnio zauważyłem, że moja pralka po ukończeniu każdego cyklu prania (pranie, uszlachetnianie, wirowanie) się wyłącza. Wtedy mruga dioda gotowa siedem razy za każdym razem. Proszę o odpowiedź co to może być?
 • #10
  torek66
  Level 9  
  Ok ale jak ten błąd wykasować?
 • #11
  luna
  Level 22  
  Przytrzymanie przycisku start kasuje program i błędy . Może być uszkodzony silnik (pradniczka tacho, szczotki węglowe ,wyłącznik termiczny lub uzwojenia) wyciągnięta kostka silnika ,trzeba usunąć przyczynę występowania błędu bo się będzie powtarzał.
 • #12
  torek66
  Level 9  
  Witam "LUNA". Sprawdziłem wszystko jak pisałeś, czyli prądniczka tacho, szczotki węglowe, wyłącznik termiczny lub uzwojenia, wyciągnięta kostka silnika i niestety objawy nie ustały. Myślę, że problemem może być raczej programator, gdyż podczas pracy pralki widząc, że się zatrzymuje puknę rękojeścią śrubokręta we wspomnianą wcześniej płytkę w okolicach jednego z przekaźników to wtedy rusza i tak w koło. Jeżeli Masz jakiś pomysł co to może być to proszę o podpowiedź.
 • #13
  peter falk
  Home appliances specialist
  Przelutować wyprowadzenia przekaźnika lub wymienić przekaźniki na nowe.