Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Zepto wyłączający się ekran

domator 10 Cze 2014 11:36 1026 10
  • #1 10 Cze 2014 11:36
    domator
    Poziom 13  

Co może być przyczyną, że ekran się wyłącza, a system działa dalej po podłączeniu zewnętrznego monitora poprzez HDMI.
    Posiadam inną płytę główną, która ma uszkodzony jakiś sterownik bo wczytuje się tylko z biosu obrazek nazwą laptopa i dalej nic się nie dzieje, nie wiem czy jest możliwa naprawa którejkolwiek z płyt.

0 10
  • #2 10 Cze 2014 12:02
    kakashi_PL
    Poziom 11  

Po prostu wejdź we właściwości pulpitu(rozdzielczość ekranu) i zaznaczyć opcję powiel ekran...

0
  • #3 14 Cze 2014 19:43
    domator
    Poziom 13  

To nie jest wina systemu tylko płyty głównej nie wiem co to może powodować, a chciałbym naprawić tą płytę główna.

0
  • #4 14 Cze 2014 21:24
    boro1234567
    Spec od komputerów

domator napisał:
    nie wiem czy jest możliwa naprawa którejkolwiek z płyt.

Możliwa, napisz do mnie.

0
  • #5 15 Cze 2014 18:08
    konmaj
    Spec od drukarek

A jaki to dokładnie model laptopa? Przede wszystkim, jaką ma grafikę: zintegrowaną czy osobną (np. pod złącze MXM)?

0
  • #6 16 Cze 2014 08:57
    lisek
    Spec od monitorów

Laptop Zepto to jest jak inna firma Medion.
    Napisz oznaczenia z MB, inne dane.

Tam może być wszystko!!!
    Tak to jest zaś wrózenie z fusów, dyskusja rowadząca do niczego.
    * czytaj Link

0
  • #7 17 Cze 2014 08:29
    domator
    Poziom 13  

Model tego laptopa to A15 z grafiką zintegrowaną Geforce jaką nie pamiętam.
    laptop działa, ale po podłączeniu do monitora. Proces uruchamiania jest utajniony, bo hdmi podaje obraz dopiero po uruchomieniu systemu we właściwościach ekranu jest zaznaczona opcja na dwa monitory.

0
  • #8 17 Cze 2014 08:33
    yang32
    Poziom 36  

Laptop jest na intelu i ma grafikę GF 9600 i ta grafika zapewne jest przyczyną nie działania prawidłowo laptopa. Da się to spokojnie naprawić.

0
  • #9 17 Cze 2014 09:37
    konmaj
    Spec od drukarek

Z tego, co znalazłem w sieci wynika, że jest tu karta zewnętrzna, wykorzystująca gniazdo MXM-II.

0
  • #10 17 Cze 2014 09:48
    lisek
    Spec od monitorów

Potrzebne sa dane o płycie , bowiem to, że to Intel i grafika GF9600 nic nie daje.
    Dane o płycie i jaka tam platforma to podstawa do zrozumienia jak działa przełaczanie pomiędzy sygnałem na zewnatrz > a na matrycę
    - bowiem moze byc przełacznik tych sygnałów na układzie scalonym
    -*przełaczanie przez karte grafiki

Chyba to Link_ opis lapka

jak podaja chipset: Chipset IntelŸ PM45 + ICH9-M

Link_ kilka stron dyskusji o tym modelu

Patrząc po tym co sprzedaja z częśći Zepto to wychodzi, że to platforma INVENTEC SYMPHONY ? (7.0 /6.0)
    SM jest na Link_"chińskie" forum

jesli jest na Inventec Symphony to przełaczanie na karcie grafiki _złacze MXM

0
  • #11 22 Cze 2014 10:29
    domator
    Poziom 13  

Witam i przepraszam, że tak długo nie odzywałem się na forum, jeśli to przyczyną jest karta grafiki to będę musiał kupić drugą sprawną czy tą co posiadam da się naprawić.
    Posiadam płytę główną do tego laptopa z zintegrowaną grafiką, ale coś ma uszkodzone jakiś sterownik od biosu, bo przy starcie pokazuję się tylko nazwa płyty i dalej stop nic się nie dzieje nawet po godzinie włączenia.

0