Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SCX-3400 - Drukarka Samsung 3400 - reanimacja po wiecznym chipie - nie działa

lipasss 10 Jun 2014 18:02 4446 15
    lipasss
    Level 14  
    Mam problem po aktualizacji drukarki SCX3400 do tzw wiecznego chipa. Miałem wersję oprogramowania 00.01.18 - kupiłem chip który zaktualizował mi soft do 00.01.19. Po aktualizacji komputery nie widzą drukarki. Po podłączeniu jest komunikat o nie rozpoznaniu urządzenia. Drukarka drukuje raporty serwisowe przez wciśnięcie -- stop ++ stop stop i wybór trybu AA. Dane CRUM do czipa podane były poprawnie.
    Co można zrobić? Jest szansa na reanimację pacjenta ?
    ecoprint
    Level 21  
    lipasss wrote:
    Mam problem po aktualizacji drukarki SCX3400 do tzw wiecznego chipa. Miałem wersję oprogramowania 00.01.18 - kupiłem chip który zaktualizował mi soft do 00.01.19. Po aktualizacji komputery nie widzą drukarki. Po podłączeniu jest komunikat o nie rozpoznaniu urządzenia. Drukarka drukuje raporty serwisowe przez wciśnięcie -- stop ++ stop stop i wybór trybu AA. Dane CRUM do czipa podane były poprawnie.
    Co można zrobić? Jest szansa na reanimację pacjenta ?

za malo pan podal informacii. jaki fix pan wgral NU czy U, z kond pochodzi fix? jaki fix pan wgral? zeby bylo szybcej zkontaktowacsie zemna pszez GG liub skype
    lipasss
    Level 14  
    Fix_NU pochodził od sprzedawcy z allegro.
    Wgrywałem przez kabel usb z poziomu komputera - drukarka włączona i podłączona kablem. W czasie wgrywania / po wgraniu drukarka się zresetowała i od tamtej pory działa tylko jako kopiarka a komputer jej nie wykrywa.
    ecoprint
    Level 21  
    lipasss wrote:
    Fix_NU pochodził od sprzedawcy z allegro.
    Wgrywałem przez kabel usb z poziomu komputera - drukarka włączona i podłączona kablem. W czasie wgrywania / po wgraniu drukarka się zresetowała i od tamtej pory działa tylko jako kopiarka a komputer jej nie wykrywa.

po wgraniu dioda zieliona zapalilasie? czip zakleili ,dioda zieliona? ze komputer niewidzi drukarki jako warianty mozno, zmenic kabele usb, zmenic port. mozno odinstaliowac i zanowo zainstaliowac drukarka.
    lipasss
    Level 14  
    dioda zielona ok - pali się po włączeniu
    Chip zaklejony
    mam 2 x usb 2.0 próbowałem z obu gniazd i to samo - nie rozpoznano urządzenia usb.
    reinstal driver nie działa
    ecoprint
    Level 21  
    lipasss wrote:
    dioda zielona ok - pali się po włączeniu
    Chip zaklejony
    mam 2 x usb 2.0 próbowałem z obu gniazd i to samo - nie rozpoznano urządzenia usb.
    reinstal driver nie działa

podlonczyc do inego komutera i zobaczyc czy bendzi dzialala. dziwnie ze odistaliowanie i zanowo instaliowanie niepomoglo, powino bylo zadzialac
    lipasss
    Level 14  
    Próbowałem z 2 komputerów gdzie wcześniej działała. Na obu nie działa po update
    ecoprint
    Level 21  
    lipasss wrote:
    Próbowałem z 2 komputerów gdzie wcześniej działała. Na obu nie działa po update

a na drugich komputerach prubowali odinstaliowac drukarka i zanowo zainstaliowac?

moze probliem w gniazdkie od dukarki gdzie usb kablie podlanczasie. dawac tak: 1.drukarka po wgraniu fixa dziala sprawnie, to znaczy raporty z drukarki mozno wydrukowac? 2. po wgraniu jaka dioda toner ,status swieci? 3. czy wogulie jak pan podlancza drukarka do komputera po usb kabliu, komputer widzi drukakra, czy zadnej rejakcii?
    lipasss
    Level 14  
    próbowałem - nie działa.
    gniazda są ok - to ten fix mi zepsuł drukowanie.
    1. raporty z trybu AA drukuje
    2. dioda status świeci
    3. po podłączeniu jest dźwięk podłączania usb ale komputer nie może rozpoznać co jest podłączone mimo że mam zainstalowane drivers.
    ecoprint
    Level 21  
    lipasss wrote:
    próbowałem - nie działa.
    gniazda są ok - to ten fix mi zepsuł drukowanie.
    1. raporty z trybu AA drukuje
    2. dioda status świeci
    3. po podłączeniu jest dźwięk podłączania usb ale komputer nie może rozpoznać co jest podłączone mimo że mam zainstalowane drivers.

jesli po zaklejeniu czipu dioda swieci zieliona to jak by wszystko pszelio normalnie, fix wgralsie prawiedlowo. i firmoware zmenilasie n v 19 i pojawilasie literka, to tak i powna byc, alie dziwnie ze komputer nierozpoznaje drukarki, a nieprubowali uniwersalne drives zainstaliowac? Gwarancija po wgraniu fixu NU tracisie.
    lipasss
    Level 14  
    próbowałem. nie instaluje - jest komunikat o nie odnalezieniu sprzętu. Nawet drivers oryginalne podczas instalowania nie widzi drukarki - działa tylko instalacja drivers po kliknięciu ' instaluj driver z drukarką offline '
    ecoprint
    Level 21  
    lipasss wrote:
    próbowałem. nie instaluje - jest komunikat o nie odnalezieniu sprzętu. Nawet drivers oryginalne podczas instalowania nie widzi drukarki - działa tylko instalacja drivers po kliknięciu ' instaluj driver z drukarką offline '

a pan niechce zwrucicsie do spszedawcy fixu, u kturego pan kupowal fix, moze on cos panu poradzi.
    lipasss
    Level 14  
    to było pierwsze co zrobiłem. Do tej pory nie potrafi mi pomóc.
    lipasss
    Level 14  
    czy ktoś posiada oryginalny soft do tej drukarki ? ( chodzi mi o oryginalny soft drukarki nie soft do komputera - chciałbym przeprogramować kość i wlutować nową - w tym momencie to chyba jedyna droga ratunku)
    ecoprint
    Level 21  
    lipasss wrote:
    czy ktoś posiada oryginalny soft do tej drukarki ? ( chodzi mi o oryginalny soft drukarki nie soft do komputera - chciałbym przeprogramować kość i wlutować nową - w tym momencie to chyba jedyna droga ratunku)

tak posiadam, zkontaktowacsie zemna pszez GG liub skype, oryginal mozno wgrac i po debag kabliu.