Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens Siwamat 4431 - problem przy wirowaniu !?

Smok 19 Kwi 2005 18:48 3037 10
  • #1 19 Kwi 2005 18:48
    Smok
    Poziom 24  

Witam !

Mam problem z pralką firmy Siemens Siwamat Plus 4431... pralka podczas prania działa OK.. natomiast przy wirowaniu zaczyna się z nią problem... tzn np gdy wykonywany jest program płukania i pralka zaczyna odwirowywać, to w momencie gdy osiągnie juz dość wysokie obroty nagle się wyłacza... pralka ma 4 prędkości wirowania : 1400, 1200, 900, 600 wybierane jednym przyciskiem i wybór sygnalizowany jest diodą LED, gdy ustawiona jest jakakolwiek prędkość po za 900 w momencie wyłaczenia na krótko zapala się LED 900, po czym w zależności od ustawionego programu przełacza się na najwyższą(tak jak by się resetowało) jednoczesnie gaśnie LEDa START/STOP, przy ustawieniu obrotów na 900 dzieje się to samo ( po za mignięciem LEDy)
    po czym pralka stoi tak długo dopóki ktos cos czegoś niezrobi, z tym że cały czas chodzi pompka...

0 10
  • SterControl
  • #2 19 Kwi 2005 19:34
    zayzayer
    Specjalista AGD

Może być coś z wybierakiem obrotów. W niektórych tego typu pralkach Siemensa po najmniejszej choćby przerwie na tym wybieraku zatrzymuje się silnik.

0
  • SterControl
  • #3 20 Kwi 2005 10:35
    Smok
    Poziom 24  

Wybierak obrotów ?? a co to jest ?? w tej pralce obroty ustawia się jednym przyciskiem (microswitch)... np gdy jest ustawione na 1400, to po nacisnieciu raz, przełacza się na 1200, kolejny raz na 900, jeszcze raz na 600 i potem znów na 1400 i tak w kółko.. a może przelutować płytke klawiatury.. bo głównego modułu z procesorem już przelutowałem wraz z płytką na której jest mechaniczny programator

0
  • #4 20 Kwi 2005 10:53
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Kwi 2005 11:40
    Smok
    Poziom 24  

a może ktoś ma schemat ??

0
  • #6 20 Kwi 2005 12:13
    jarokx
    Poziom 15  

mam ten sam problem moja nazywa sie bosch ale to chyba taka sama.sprawdzałem chyba już wszystko -bez efektu.

Dodano po 7 [minuty]:

w silniku czujnikiem obrotów jest pradniczka moze tam jest jakas przerwa.mo bosch wfs 4310 czasem wiruje dobrze a czasem sie tak samo zawiesza

0
  • #7 20 Kwi 2005 13:50
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 20 Kwi 2005 15:37
    jarokx
    Poziom 15  

Tak ale u mnie problem wystepuje czasem w momencie gdy pralka wchodzi na wysokie obroty i gdy cała zadrży.Moze wtedy jakaś przerwa...prądniczki .Inne elementy juz sprawdzane kilkakrotnie i podstawiane.Kilka lat było ok.potem często się zawieszała ,kilka tygodni dobrze,teraz znowu zle.

0
  • #9 20 Kwi 2005 17:04
    Paw_el

Specjalista AGD

jarokx napisał:
    Tak ale u mnie problem wystepuje czasem w momencie gdy pralka wchodzi na wysokie obroty i gdy cała zadrży.Moze wtedy jakaś przerwa...prądniczki .Inne elementy juz sprawdzane kilkakrotnie i podstawiane.Kilka lat było ok.potem często się zawieszała ,kilka tygodni dobrze,teraz znowu zle.

Witam.
    A może w Twoim przypadku następuje złe rozłożenie wsadu w bębnie?

0
  • #10 20 Kwi 2005 19:58
    Smok
    Poziom 24  

Przelutowałem płytke klawiatury.. ustawiłem program na wirowanie, obroty na 1400... pralka zaczeła wirować.. wiem że w początkowej fazie nie osiąga maxymalnych obrotów, doszło do momentu w którym wydawało się że już niezwieksza obrotów... wirowała tak chwilę, po czym zapaliła się LEDa wskazująca obroty 1200, ale pralka cały czas wirowała, po następnej chwili obroty przeskoczyły na 900, pralka jeszcze chwile wirowała (obroty na słuch wciąż te same) i po chwili zgasła LEDa START/STOP i obroty się zatrzymały...

0
  • #11 21 Kwi 2005 16:40
    jpserwis
    Specjalista AGD

Cytat:

Witam.
    A może w Twoim przypadku następuje złe rozłożenie wsadu w bębnie?

A może wirnik ma lekkie zwarcie na uzwojeniach i niema takich obrotów jek powinien przy danym wysterowaniu lub ciągnie za duży prąd i elektronika myśli, że złe wyłożenie. Sprawdź bez ubrań czy jest dobrze i zajrzyj jak pracuje silnik, czy nie iskrzy i nie hałasuje zbytnio na wirowaniu.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów