Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Packard Bell EN LJ75 - zawieszenia i piszczenie

arrm-radek 10 Cze 2014 21:54 894 0
  • #1 10 Cze 2014 21:54
    arrm-radek
    Poziom 1  

Witam
    Mam problemy z laptopem Packard Bell EasyNote LJ75 (i3-M370-2.4GHz / 4GB /ATI RadeonHD5470 / Win7 x64 Home Prem).
    Po pierwsze co jakiś czas zawiesza się wyświetlając niebieski ekran. Przywracałem system z płyty producenta, instalowałem ręczenie na czysto (oryginalna płyta instalacyjna), sterowniki w różnych wersja (stare /nowe), wykonałem testy pamięci (MEM TEST) i dysku (MHDD), zresztą sprawdzałem na kilku dyskach, zdemontowałem czytnik optyczny, zasilanie akumulator / siec,temperatury w normie, nic nie pomaga, co jakiś czas zupełnie bez przyczyny całkowicie losowo wyrzuca blue screena i „umiera”.

Drugi problem to piszczenie elektroniki. Cichy dźwięk wysokiej częstotliwości (subiektywnie tak to odbieram), coś jak uszkodzone cewki w CTR. Piszczenie najłatwiej zaobserwować podczas przeglądani stron internetowych. Ciekawym jest fakt że dźwięk zanika w momencie „przesuwania” strony np. rolką, po zatrzymaniu powraca. Tu od razu dodam nie jest to praca dysku w przypadku SDD piszczy identycznie. Podobny problem był opisywany na forum „https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic803147.html”. Wskazówki dotyczące koncentratora USB niestety nie pomagają, natomiast po wyłączeniu karty dźwiękowej rzeczywiście pisk zanika, tyle że laptop pozostaje niemy. W rama testów uruchomiłem komputer z dysku USB (Lubuntu) i z pendriva (Puppy linux) przy wyjętym dysku wewnętrzny w obu przypadkach pisk był niesłyszalny, natomiast w sytuacji gdy pozostawiłem dysk wewnętrzny piszczenie powróciło.

Dodam jeszcze że laptop trafił do serwisu w ramach rozszerzonej gwarancji Saturna. Zdiagnozowano niewłaściwą wersje bios'u (1.08) i przywrócono poprzednią 1,07. Producent w odpowiedzi na zapytanie o problemy z biosem 1.08, nie potwierdził takich zgłoszeń, zresztą niezależnie od wersji biosu objawy identyczne.

No więc liczę na Szanowne Koleżeństwo, mi i już niestety ręce opadły i na te niebieskie ekrany, na piszczenie i na serwisowanie w Saturnie.

Poniżej zdjęcia błędów:
    Packard Bell EN LJ75 - zawieszenia i piszczenie Packard Bell EN LJ75 - zawieszenia i piszczenie Packard Bell EN LJ75 - zawieszenia i piszczenie Packard Bell EN LJ75 - zawieszenia i piszczenie Packard Bell EN LJ75 - zawieszenia i piszczenie

Pozdrawiam czekan na sugestie
    Radosław Mazur

0 0