Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R540 - Włącza i wyłącza - zepsuty włącznik? + pytanie o chłodzenie

lukecz 10 Cze 2014 23:05 1863 3
  • #1 10 Cze 2014 23:05
    lukecz
    Poziom 9  

Witam

Mam problem z laptopem Samsung R540.
    Włącza sę on na kilka sekund (na ekranie wyświetla się ekran startowy Samsung) i wyłącza.
    Wentylator startuje, dysk też
    Wydaje mi się że może to być problem z włącznikiem, bo czasem aby uruchomić (na te kilka sekund) to muszę go wcisnąć mocniej.
    Teraz jak piszę tego posta to laptop próbował się też włączyć samoczynnie (bez naciskania włącznika) 2 razy (i oczywiscie na logo Samsung po kilku sek. gaśnie) :)
    Zauważyłem też że przy którymś z kolei włączeniu, wiatrak działa na szybszych obrotach. Na wszelki wypadek zmieniłem pastę na procku

Czy możliwe jest takie uszkodzenie włącznika, które wyłącza laptopa zaraz po jego włączeniu i zaryzykować zakup i wymianę płytki z włącznikiem?

0 3
  • #2 11 Cze 2014 00:54
    brzozaaa1986
    Poziom 14  

Może być zwarcie na włączniku, i to daje taki efekt, chyba będziesz musiał go rozłożyć i przyjrzeć się włącznikowi ew taśmie łączącej włącznik.

0
  • #3 11 Cze 2014 05:35
    boro1234567
    Spec od komputerów

lukecz napisał:

Czy możliwe jest takie uszkodzenie włącznika, które wyłącza laptopa zaraz po jego włączeniu i zaryzykować zakup i wymianę płytki z włącznikiem?

Jest możliwe, miernik i sprawdź.

0
  • #4 12 Cze 2014 21:53
    lukecz
    Poziom 9  

Wymiana włącznika rozwiązała problem, dzięki za potwierdzenie diagnozy :)

Nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem związanym z tym laptopem więc opiszę to tutaj:
    Mam jeszcze problem z chłodzeniem procesora i3 M380 w tym laptopie
    Wydawało mi się że między prockiem a radiatorem odbierającym ciepło jest pasta termoprzewodząca. Wymieniłem ją na "pędzelkową" Revoltec Diamond Grease.
    Niestety wg OCCT temperatury przy tescie stress sięgają 85 stopni więc OCCT zakancza test po ok 2,5min (na wykresie widać skoki temperatury wynikające z tego że i3 obniża sobie taktowanie nawet do poziomu ok 1000MHz z powodu wysokiej temperatury)
    I tu pytanie: czy między procesorem a radiatorem w R540 jest jednak thermopad (zaznaczam że wyglądało na pastę). Jeśli tak, to jaką wybrać grubość? Pasta którą próbowałem jest raczej dobra bo stosuje ją do desktopów z powodzeniem (zresztą była nawet kiedyś wysoko w testach, nie radzi sobie, jak kazda pasta pedzelkowa, jedynie w coolerach w których heatpipe dotyka procesora)

0