Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook 2013 - nie działa synchronizacja IMAP

10 Cze 2014 23:08 7389 4
  • Poziom 16  
    Witam.

Po zainstalowaniu Office'a 2013 postanowiłem zsynchronizować pocztę (tlen.pl) poprzez IMAP.
    Wszystko działało bez problemu – maile się aktualizowały i synchronizowały.
    Teraz natomiast nie działa synchronizacja WEB per Outlook.
    Nowe wiadomości nie są widoczne w Outlooku.
    Natomiast zmiany dokonane w Outlook'u synchronizują się na serwerze i są widoczne po otworzeniu poczty w przeglądarce.
    Ps. Uprzedzając Wasze pytania:
    ‘Wyślij odbierz’ jest zdefiniowane dla wszystkich subskrybowanych folderów poczty.
    W logach nie ma żadnych błędów synchronizacji.
    Nie instalowałem żadnej aktualizacji Office'a.
    Nie jest ona też widoczna z poziomu zainstalowanych aktualizacji.
    Po wysłaniu wiadomości testowej widzę ją w przeglądarce, natomiast w Outlooku jej nie ma.
    Jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Darek
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 16  
    Okazało się, że pomogło usunięcie konta e-mail w Outlook'u i utworzenie ponownie.
    Obecnie synchronizacja jest dwukierunkowa - czyli taka, jaka powinna być.
    Jednakże to nie rozwiązuje istoty problemu, bo taka sytuacja może się powtórzyć, a usuwanie i tworzenie nowego konta, żeby go zażegnać, to głupiego robota.
    Wynika z tego, że problem leży po stronie Outlooka, tylko gdzie?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 16  
    Niestety problem nie został rozwiązany.
    Ponowne utworzenie profilu IMAP sprawiło, że synchronizacja działała prawidłowo ok. tydzień czasu.
    Co zatem może być przyczyna tego, że foldery IMAP w Outlooku nie synchronizują się online z serwerem poczty?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Mamy w biurze tego Outlooka, pracuje na IMAP z Gmailem. Jedyny problem był w ukrytym dosyć dobrze ustawieniu "blokuj niebezpieczne urządzenia" w samym Gmailu (zanim do tego doszedłem aż miałem ochotę zrobić coś strasznego z tymi, co to wymyślili jak tej opcji nie znaleźć). Tym bardziej, że Outlooki skonfigurowane kilka lat wcześniej jak działały tak działały (wersja nie ma znaczenia bo próba synchronizacji nowo założonego konta z wersjami Outlooka od 2007 począwszy kończyła się niepowodzeniem na każdym koncie Gmail). Dlaczego o tym piszę? Bo programiści zaskakują nas coraz to nowymi "ulepszeniami" które dla normalnego użytkownika są w zasadzie nie do przejścia.

Proponuję przejść od dechy do dechy ustawienia poczty Tlen, bo może tam być coś ukryte (typu: Nie synchronizuj folderów takich a takich). Przejrzyj również ustawienia konta w Outlooku. Niestety - nie mam poczty na tym portalu żeby coś więcej podpowiedzieć.
  • Poziom 16  
    Dzięki za info. Temat zamykam.