Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosa Texas BCX 430 nie pali na ciepło

krzysiek04041994 11 Cze 2014 12:17 1494 2
  • #1 11 Cze 2014 12:17
    krzysiek04041994
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z kosą a mianowicie kosa texas nie pali na gorąco a na zimno od pierwszego szarpnięcia. Próbowałem wszystkich metod odpalania i nic wuszę odczekać 20 min aż ostygnie i ponownie zapalić dodam że ładnie wchodzi na obroty i mocy nie traci nawet jak się nagrzeje ale po zgaszeniu gorącego silnika lipa. Proszę o pomoc.

1 2
  • #2 11 Cze 2014 12:47
    voytaschec
    Poziom 24  

Miałem podobny objaw, jednak u mnie nawet na zimnym ciężko miała odpalić, a na gorącym już wogóle. W serwisie orzekli że świeca jest przegrzana, wymienili i jest OK.

0
  • #3 11 Cze 2014 13:06
    17ff
    Poziom 10  

Mam chińską kosę i podobne problemy... Na zimno słabo zapala (trzeba się trochę naszarpać) ale przed rozruchem odkręcam świecę i wlewam strzykawką 1cm3 benzyny - zapala od razu. Na ciepło gdy silnik gorący - do 3 minut po zatrzymaniu odpala potem to można sobie darować i czekam aż całkiem ostygnie. Koszę za jednym machem ile się da :) Jednak kiedyś musiałem pilnie dokończyć robotę i do gorącego cylindra wstrzyknąłem centymetr czy dwa benzyny. Szybko odparowała aż zaskwierczało ale kosę udało się odpalić. Przypuszczam, że te problemy są winą prostego gaźnika, który do rozruchu gorącego silnika daje za małą ilość paliwa, jest wystarczającą do efektywnej pracy ale nie do rozruchu. Tak jeszcze do rozruchu: to też trzeba uważać na zalaną świecę, gdy mokra od benzyny nie chce zapalać - trzeba osuszyć. Przy mieszance benzyny z olejem 25:1(zalecenia producenta) też mogą wystąpić problemy z rozruchem. Ja stosuje 30:1 nieraz 35:1 jak nie jest gorąco. Mniej toksycznego dymu do wdychania. Olej Orlen. Kosa trochę już dzwoni ale daje radę. Używam do koszenia trawy i chaszczy wokół domu.

0