Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie starych konsol do nowych TV przez magnetowid

grzego01 11 Cze 2014 12:51 969 2
  • #1 11 Cze 2014 12:51
    grzego01
    Poziom 6  

Witam,

chciałbym kupić magnetowid VHS w celu m.in. podłączenia przez niego do nowoczesnego TV LCD starych konsol (np. Ameprod, Atari VCS), które mają tylko możliwość podłączenia przez kabel RF. Mój nowy telewizor, nie wykrywa sygnału z takich konsol. Poczytałem trochę o tym, że na Allegro dużo jest sprzętu z zachodniej Europy, w których trzeba często przerabiać fonię, jeśli chciałoby się przez tuner w magnetowidzie przepuścić sygnał z kablówki.

Chciałbym prosić o pomoc w odpowiedzi, czy to samo tyczy się takich starych konsol, a jeśli tak, to na co powinienem zwrócić uwagę kupując magnetowid w tym celu?

0 2
  • #2 11 Cze 2014 13:46
    D214d3k
    Poziom 39  

Jeśli nie używasz magnetowidu to chyba taniej za kilka złotych kupić nieprzydatny już nikomu analogowy naziemny tuner STB. Trzeba sprawdzić czy ma możliwość zmiany fonii BG - DK .. z pilota.

0
  • #3 11 Cze 2014 14:18
    grzego01
    Poziom 6  

Możliwość odtwarzania kaset VHS byłaby drugą funkcją tego magnetowidu.
    Natomiast nie zamierzam podłączać przez niego telewizji (jakiejkolwiek - czy to kablówki, czy z anteny). Czyli tutaj mnie fonia nie obchodzi.

Natomiast ciekawi mnie, czy muszę zwrócić uwagę na pasmo dla fonii gdy podłączałbym przez magnetowid za pomocą kabla RF stare konsole. Czy może sprawy z pasmem B/G - D/K w ogóle konsol nie dotyczą?

0