Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DCP-J132W - Używanie zamienników - zapis w gwarancji

11 Cze 2014 16:44 1674 4
 • Poziom 6  
  Witam

  Czy orientuje się ktoś może czy takie zapis w gwarancji jest zgodny z prawem:

  "Zaznacza się w sposób wyraźny, że gwarancja nie obejmuje:

  d) uszkodzeń produktu lub spadku jakości wydruku spowodowanych przez materiały eksploatacyjne których jakość pozostaje poza kontrolą firmy Brother.

  Czy to się nie "gryzie" z jakimiś przepisami Europejskimi że producent nie może odmówić nam naprawy gwarancyjnej pomimo używania zamienników?
 • Poziom 12  
  Z doświadczenia :)

  używaj do woli zamienników
  w razie awarii wyczyść resztki tonera (jeśli gdzieś się usypał) wyciągnij zamienny toner, włóż pusty oryginał i wyślij na gwarancję (ewentualnie bez tonera)

  Producent szuka powodu aby nie naprawić drukarki. Nawet jeśli prawo okaże się po Twojej stronie np. będziesz musiał dostarczyć 17 certyfikatów o zgodności materiałów eksploatacyjnych ...

  Producenci mają taką politykę ponieważ (i trudno się dziwić bo na czymś trza zarobić) przerzucili rentowność na tonerki. Same urządzenia dość mocno staniały

  Pozdrawiam
 • Poziom 23  
  Kolego,
  ten zapis nie zabrania użycia zamienników. Daje tylko serwisowi furtkę do tego by z powodu słabej jakości zamiennika anulować gwarancje.
  Serwis wydaje ekspertyzę, z którą zawsze możesz się nie zgodzić, wziąć odpłatnie niezależny serwis ( eksperta, rzeczoznawcę) oraz potem iść z tym do sądu.
  Tylko czy warto?
  Brother daje 3 lata gwarancji ale nie za darmo. Trzeba kupować oryginały.
  Z reszta temat jest głębszy i dotyczy każdego producenta.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 23  
  No właśnie.
  Producent nie odmówi diagnostyki drukarki w ramach warunków umowy gwarancyjnej ale może to być diagnoza płatna. W końcu technik poświęcił trochę czasu przy tej maszynie a to kosztuje.
  To kwestia regulaminu jaki obowiązuje przy oddawaniu maszyny do naprawy gwarancyjnej, trzeba po prostu czytać co się podpisuje.