Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II 1,9 TDI uszkodzenie sprężarki klimatyzacji

11 Cze 2014 16:55 11367 19
  • Poziom 7  
    Witam,
    Panowie jak w temacie mam uszkodzona sprężarkę klimatyzacji zatarła się , jak wcześniej dowiadywałem się oprócz sprężarki należy wymienić skraplacz oraz zawór rozprężny , pytanie jest takie:
    -czy oprócz tych części coś jeszcze
    -czy ktoś z Was ma schemat wszystkich podzespołów wchodzących w skład klimatyzacji do mojej Octavii chodzi mi o rysunki zdjęcia co gdzie się znajduję
    -czy ktoś z Was regenerował sam sprężarkę na własną rękę?
    -dzisiaj byłem u fachowca który powiedział mi że koszt to 2600zł z naprawa wszystkiego ale trochę przegiął

sprężarkę mam Zexel DCS-17E 1K0820803N

za pomoc WIELKIE DZIĘKI!!
  • Poziom 43  
    Jak na nowych częściach to nie przegina, trzeba czyścic ukłąd.
  • Moderator Samochody
    Olej ze sprężarki miał kolor szary czy zielony?
  • Poziom 7  
    sprezarki nie rozbierałem jednie przewody odkreciłem
  • Poziom 43  
    Do wymiany osuszacz, zawór rozprężny, skraplacz, reszta do płukania.
    Nie trzeba sprężarki rozbierać, wystarczy ją przechylić i wylać trochę oleju.
  • Poziom 7  
    plus sprezarka
  • Moderator Samochody
    Jak w oleju nie ma syfu, jest jasno zielony, moim zdaniem nie ma potrzeby generować kosztów, te sprężarki nie są zbyt żywotne, zwłaszcza jeśli jest np uszkodzone sprzęgło alternatora, napinacz lub dwumasa, ewentualnie spieprzona dawka rozruchowa, często w tych sprężarkach uszkadza się tylko koło.
  • Poziom 7  
    witam ponownie dzisiaj sprawdziłem olej w sprężarce jest ciemno zielony, też zauważyłem że koło pasowe obraca się a wirnik stoi czy to świadczy o zatarciu ?? czy jest możliwość zakupu części do regeneracji i naprawę sprężarki we własnym zakresie czy jest to nieopłacalne ??

pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Olej matowy/mętny czy przezroczysty?
  • Moderator Samochody
    Czy wirnik sprężarki obraca się luźno? Palcami?

Jeśli tak, i w oleju nie ma opiłków, moim zdaniem wystarczy wymiana samej sprężarki.
  • Poziom 7  
    olej mętny ciemno zielony wirnik w ogóle się nie obraca nawet próbowałem obrócić kluczem ale nie idzie
  • Moderator Samochody
    kocur234 napisał:
    olej mętny ciemno zielony wirnik w ogóle się nie obraca nawet próbowałem obrócić kluczem ale nie idzie

No to niestety, jak pisali koledzy, łącznie z płukaniem układu.
  • Poziom 7  
    no to kicha znowu tysiące poleca
  • Poziom 17  
    W przypadku sprężarki Zexel to nie ma nawet sensu pytać o kolor oleju - to jest najbardziej zawodna sprężarka stosowana w grupie VAG i w zasadzie zaciera się nawet przy odpowiednio serwisowanym układzie...
    Proponuję zamontować Sandena PXE16 lub Denso 7SEU - grupa VAG używała 3 dostawców sprężarek w tych rocznikach.
    Tu znajdziesz listę z numerami sprężarek które pasują do Twojego samochodu:
    http://www.elstock.dk/da/shop/product/51-0123/27050
  • Poziom 7  
    super dzięki za pomoc
  • Poziom 12  
    zexel to syf największy ,tylko sanden się nadaje .Trafiłeś na najdroższą robotę niestety,chociaż ktoś się ucieszy:)
  • Poziom 17  
    Sanden też ma swoje wady i to wcale nie małe ale uszkadza się w taki sposób, że po prostu przestaje sprężać. Nie tzreba płukać układu
  • Poziom 16  
    milejow napisał:
    Do wymiany osuszacz, zawór rozprężny, skraplacz, reszta do płukania.
    Nie trzeba sprężarki rozbierać, wystarczy ją przechylić i wylać trochę oleju.

W tym aucie chyba osuszacz zintegrowany jest ze skraplaczem na stałe.
  • Poziom 7  
    witam,
    ostatnio rozebrałem moją nieszczęsną sprężarkę i okazało się że tarcza kierownicza jest wykrzywiona (sprężarka na szrot) co do kosztów
    chłodnica klimatyzacji z osuszaczem 400zł
    sprężarka używana ok 400zł
    zawór klimat - 241
    napełnienie -150 zł
    nie wliczam koszt robocizny bo sam będę wymieniał