Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program podciąg słowa w c

xtreme125 11 Cze 2014 18:01 651 1
 • #1 11 Cze 2014 18:01
  xtreme125
  Poziom 8  

  Proszę znaleźć najdłuższe jednakowe podciągi (podsłowa) słowa (ciągu znaków) składającego się z liter alfabetu łacińskiego A={a,b,c,...,x,y,z}. W pliku wejściowym znajduje się ciąg znaków do przeanalizowania. W pliku wyjściowym znajduje się znaleziony podciąg oraz liczby całkowite oznaczające jego położenia w analizowanym tekście.

  Podsłowa składają się z sąsiadujących ze sobą liter. Podsłowa muszą być istotnie różne, to znaczy różnić się co najmniej jedną literą. Podsłowa mogą się nakrywać, to znaczy składać się z tych samych liter. W przypadku różnych podsłów o tej samej długości należy podać ten, który zgodnie z porządkiem słownikowymi jest pierwszy.

  Przykład:
  Wprowadzone słowo: amalgamat
  Wynik:
  Najdłuższy podciąg: ama
  Pozycja: 1 6

  Mam oto takie polecenie do wykonania i chcę się skonsultować czy kod który mam jest wykonany dobrze, program niby wyświetla przykładowy identycznie ale nie wiem czy o to chodziło. Nie wiem czy to zastosowanie spełnia założenia podciągu czy podłańcucha.
  Bo czy można określić podciąg mając tylko jedno słowo ?

  Kod: cpp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0 1
 • #2 12 Cze 2014 09:29
  xtreme125
  Poziom 8  

  Wydaje mi się, że program który wykonałem sprawdza podłańcuch słowa a nie podciąg chociaż sam już nie wiem. Mógłby ktoś mądry mi wyjaśnić czy program działa prawidłowo ?

  0