Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sundiro XDZ 50CH - Silnik w skuterze nie ma siły ruszyć z miejsca

666amen 11 Cze 2014 21:12 2400 0
  • #1 11 Cze 2014 21:12
    666amen
    Poziom 9  

Rozwiązany. Brak kompresji====

Witam Państwa.

Odgrzebałem w garażu skuterek, który dostałem w 2002 roku jako nowy, pojeździłem ze dwa lata i odstawiłem do garażu z powodu braku mocy, pod górki pchałem:-) zresztą na pczątku też pedwo pod nie dawał radę. Z tego co pamiętam to przy ruszaniu musiałem odpychać się nogami. Jest to malutki skuterek, mniejszy od keewaya, na kołach 8 cali firmy Sundiro. Są to pierwsze skuterki z Chin, które zaczęto importować, a importowano ich bardzo niewiele.
    Silnik 49cm3, przekładnia z łańcuchem, w której znajduje się sprzęgło odśrodkowe bezpośrednio na wale. Moc jest przekazywana łańcuchem w kąpieli na zębatke, która z boku ma mały tryb zazębiający się z większym trybem połączonym osią z kołem.

Sprzęgło posiada bardzo twarde sprężynki, bardzo ciężko je rozciągnąć palcami, udaje się tylko odrobinkę.

Założyłem na tłok pierścienie, które miałem w domu o średnicy cylindra, szczeliny nie sprawdzałem. Motorek odpala jednak problem w tym, że nie ma siły ruszyć, bez obciążenia rusza powolutku i jedzie coraz szybciej. Przy przygazowaniu na ulżonym kole ładnie kręci, po opuszczeniu nie da się go utrzymać i wyrywa się z rąk. Regulując gaźnik na kole w powietrzu, po opuszczeniu obroty znacznie spadają, wręcz gaśnie. Przy regulacji na ziemi skuter trzyma obroty ale po podniesieniu na stopki wkręca się na duże obroty.

Nie kompresji, sprawdzę ją w sobotę kiedy dostanę manometr. Mieszanka paliwowa 1:30.
    Rozmiaru dyszy gaźnika nie znam ale jest maciuteńka, długość jakieś 1,5cm, szerokość niewiele większy od zapałki, otwory "na igłę".

Jakieś opinie?

1 0