Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace 2.2DCI 2004r. - Brak mocy

11 Cze 2014 22:44 11109 3
  • Poziom 14  
    Witam
    Zakupiłem Renault Espace 2004 rok 2.2 DCI
    Problem jest taki iż nie ma odjazdu tylko bardzo powoli sobie rusza...
    Po Podpięciu pod Komputer
    Wywala Błędy :

DF186 Obwód podgrzewacza wstępnego Świec
    Brak Sygnału lub Przerwany

DF301 Obwód powietrza wlotowego
    Wykryta Nieszczelność

DF056 Czujnik przepływu powietrza
    Usterka Szyny

DF209 Czujnik położenia Zaworu EGR
    Zwarcie lub obwód Przerwany

DF325 Układ recyrkulacji Spalin
    Zwarcie lub układ przerwany

DF226 Elektrozawór Klapa Dławiąca
    Zwarcie lub obwód przerwany

DF056 Czujnik Przepływu powietrza
    Zwarcie z biegunem Dodatnim lub obwód przerwany

Egr czyściłem benzyną ze spalin
    Co ugryźć aby nie narobić sobie kosztów niepotrzebnych
    Bardzo proszę o Pomoc bo Rozwiązanie problemu
    Zastanawia mnie Błąd DF 301 Może to ktoś rozwinąć
  • Poziom 30  
    Ten sam problem mam w swoim temacie. Przy pierwszym podłączeniu ( po wymianie turbo) błędy były te same. Poprwailem trochę układ dolotowy, podokrecalem opaski i błąd z nieszczelnoscia zniknął, jak i z zaworem egr. Pozostały mi tylko błędy z podgrzewaniem świec i przeplwyka. Chwilowo nie mam czasu grzebać bo mam dużo innych aut na placu ale na dniach wrócę do tematu. Pytanie czy masz pewność że silnik jest ok, czy turbo nie daje olejem. Jeśli mechanicznie jest ok to raczej trzeba zrobić podgląd parametrów bo wymieniać wszystko jak leci to raczej nie.
  • Poziom 1  
    Błąd 301 to jest nieszczelność kolektora ssącego. Dokładnie obejrzyj pokrywę zaworów ponieważ jest ona połączona z kolektorem. Przy tej nieszczelności będzie zapalało się serwice na desce i silnik traci moc tj. przechodzi w tryb awaryjny.
  • Poziom 28  
    Masz błądy podane na tacy masz punkt zaczepienia,musisz je zlikwidowac nie piszesz w dziale dla początkujących, dla porównania podam ci przykład megan II 2.0 16v co około 10-15 dni chodzi perfekcyjnie aż tu nagle wkładam karte wciskam start a ona kręci nie odpali puszczam poczekam chwilkę wciskam jeszcze raz i odpala od szczała totalny brak defektów w czym kolwiek założony nowy czujnik wału i kicha to jest dopiero zagrycha.