Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grande Punto 1.3 MTJ klimatyzacja nie chłodzi na biegu jałowym

11 Cze 2014 23:45 1953 5
  • Poziom 9  
    Witam. Od kilku dni mam problem z klimatyzacją. W trakcie jazdy nie ma problemu, jednak kiedy stoi na biegu jałowym, ledwo chłodzi. Klima jest szczelna, wykonano próbę azotem. Jedynie ciśnienie LP pokazuje 3,3 bary, a HP dochodzi do 21 barów, a wentylator zbija do 17. Czy sprężarka straciła wydajność i powoduje, że na biegu jałowym nie bardzo schładza powietrze. Czy jeszcze mogą być inne przyczyny?
  • Poziom 16  
    Albo wentylator nie ma drugiego biegu albo masz bardzo brudny skraplacz (chłodnice)
  • Poziom 9  
    Dopowiem, że kiedy na biegu jałowym dodaje się gazu pedałem powietrze staje się chłodniejsze, kiedy pochodzi na obrotach normalnych, powietrze z kratek jest po chwili cieplejsze. Czy nie będzie to jednak sprężarka?
  • Poziom 16  
    Ciśnienie 3,3bar jest za wysokie. Fajnie jak byś podał ciśnienia na większych obrotach.
    A czynnika na pewno nie jest za dużo?
  • Poziom 9  
    Czynnika było 440 g po wypompowaniu, niestety nie zapisałem jak wyglądało ciśnienie przy zwiększonych obrotach silnika.
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie nie działa pierwszy bieg wentylatora (uszkodzony rezystor,a w zasadzie termik),dlatego takie wysokie ciśnienie.Jeżeli polejesz skraplacz zimną wodą i niskie ciśnienie będzie 2 bar ,to znaczy że układ się przegrzewa z powodu złej wymiany ciepła .Jeśli nadal będziesz miał powyżej 3 bar (na niskim ciśnieniu)to znaczy,że sprężarkę możesz wywieźć na złom.
    Trzeba wymienić sprężarkę,często wypłukać układ i wymienić filtr-osuszacz ,żeby mieć przyjemne chłodne powietrze w kabinie.