Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy egzamin zawodowy - kwalifikacja E12 ,2014

piotrek4201 12 Cze 2014 20:57 169968 946
  • #511 12 Cze 2014 20:57
    Gniewosz_u
    Poziom 7  

Rozumiem że ktoś nie miał styczności z programami HD Tune i ATTO (nie OTTO jak to niektórzy piszą).
    Ale pytać się o

dawid1550 napisał:
    Mógłby ktoś wyjaśnić, jak zapisać kosztorys nasz w exelu o nazwie zagadnienia.* ? Jakieś specjalne rozszerzenie do tego jest żeby gwiazdkę dopisać?

albo
    DanielSowa napisał:
    Mam pytanie
    Bo u nas trzeba zamontować 2 dyski
    Gdzie podpiąć przejściówkę molex od jednego i drugiego dysku ?

to już lekka przesada. Zdawać gezami kwalifikacyjny E12 i takich rzeczy nie wiedzieć to normalnie skandal.
    Odnośnie samych testów to:
    - arkusz który został zmieniony dzisiaj ma numer 02 i raczej jeszcze kilka dni będzie funkcjonował
    -wszystkie tabelki wypełniamy oprócz tabelki
    numer 6 wzór tabelki(jak sama nazwa wskazuje to jest tylko wzór jak ma tabelka wyglądać w exelu )
    -płyta z systemem operacyjnym jest dla zmyłki, obraz systemu należy przywrócić
    z pendrive który powinien znajdować się na stanowisku

• Arrow Multisolution Day
  • #512 12 Cze 2014 20:59
    soldieras
    Poziom 9  

Rozumiem ze kopia systemu na plycie DVD jest juz zrobiona tak ? Bo troche sie pogubilem kazdy inaczej pisze.

Dodano po 1 [minuty]:

no ew. pendrive, ale to jest juz zrobione my aby mamy to przezucic ? czy jak to jest bo nigdy tego nie robilem ani w szkole ani w domu

• #514 12 Cze 2014 21:03
    Gniewosz_u
    Poziom 7  

Do przywrócenia kopi systemu potrzebny jest program np.Paragon który jest live cd czyli boot płytka z programem należy ją uruchomić i z poziomu tego programu na płytce znaleźć ścieżkę do pendrive i wtedy postępować według instrukcji programu.

• #515 12 Cze 2014 21:15
    soldieras
    Poziom 9  

A z tym Atto to rozumiem ze dane transfer size itd. maja byc takie jakie sa automatycznie czy sa podane w tresci zadania i czy je sie wszystkie wpisuje tzn write i read wszystkie od gory do dolu czy najwieksze i najmniejsze?

• #517 12 Cze 2014 21:44
    kwt.exelent
    Poziom 8  

Ja właśnie chciałem użyć HELP, ale niestety w tej wersji co była niestety wywalało fail. Poza obliczeniem tego czasu dla plików to łatwy był nawet.

• #518 12 Cze 2014 21:51
    Ziellak
    Poziom 8  

1. masz dysk z winda, wchodzisz na kompa i testujesz ten dysk. (wpisujesz parametry w tabelke)
    2. wymontowujesz i montujesz drugi.
    3. instalujesz na drugim windowsa z obrazu dysku (program zależny od szkoły, ja miałem paragona)
    4. testujesz tamten dysk i na tym dysku tworzysz konta
    5. następnie wchodzisz na kierownika i instalujesz pakiet biurowy (tylko word i exel)
    6. robisz kosztorys i zapisujesz na pulpicie kierownika
    7. wychodzisz zadowolony że zdałeś :)

• Arrow Multisolution Day
  • #519 12 Cze 2014 21:53
    mateusz.wygas

Poziom 14  

To obliczanie było jedno z łatwiejszych tabelka z ATTO była źle opisana i może pojemność bloku ale to też dało sie ogarnąć .

Podsumowuwując egzamin był nie najtrudniejszy ale dużo trudniejszy od wersji z wtorku/środy.

• #520 12 Cze 2014 21:56
    Ziellak
    Poziom 8  

Zgadza się.
    Poprzednie egzaminy mógł zrobić każdy ale na dzisiejszy trzeba było coś umieć.
    Właśnie takie egzaminy powinny być ale lepiej opisane, zrozumialej bo niektóre zadania wprowadzały w lekką konsternację :D

• #522 12 Cze 2014 22:14
    Nugattu
    Poziom 9  

Jutro o 12 będę miał do czynienia z owym egzaminem :D

Natomiast niech każdy pamięta, że przed przystąpieniem do egzaminu mamy prawo zapoznać się z treścią zadań w ciągu 10 minut, więc lepiej przeczytać wszystko na spokojnie :) .

Miał ktoś może do utworzenia software'ową macierz RAID?

• #523 12 Cze 2014 22:19
    mateusz.wygas

Poziom 14  

Nugattu napisał:

Miał ktoś może do utworzenia software'ową macierz RAID?

Nie , ale poprzednia wersja egzaminu miała zadanie aby zaproponować rozwiązanie najtańsze poprawiające wydajność dysków ( RAID 0 )

• #524 12 Cze 2014 22:46
    Nugattu
    Poziom 9  

Nie pozostaje nic innego, niż życzyć wszystkim zdającym powodzenia i połamania klawiatury :D

• #525 12 Cze 2014 23:00
    soldieras
    Poziom 9  

A podobno przy tym obliczaniu 5000 plikow to trzeba zamienic to tez ma milisekundy prawda to ?

• #527 12 Cze 2014 23:23
    Nugattu
    Poziom 9  

soldieras napisał:
    A podobno przy tym obliczaniu 5000 plikow to trzeba zamienic to tez ma milisekundy prawda to ?

Nie, starczą sekundy, sprzedawca w sklepie nie poda ci czas w milisekundach :D

• #528 12 Cze 2014 23:27
    Ziellak
    Poziom 8  

Nie nabierajcie sie na te "tinylink.pl/e12-arkusz "
    Wyłudzanie pieniędzy przez sms ;)

Dodano po 2 [minuty]:

i niech grupa piątkowa się nie napala na ten egzamin bo są arkusze 01,02, oraz 03
    Więc 03 jeszcze nie ujrzał światła dziennego a więc macie szansę 2/3 że dostaniecie zadania które zostały tu już opisane ;)

( arkusz 03 powstał na wypadek przecieku ale mogą go wrzucić grupie piątkowej )

• #529 12 Cze 2014 23:30
    Nugattu
    Poziom 9  

Z tego co wiem to pula pytań jest zmieniana co 2-3 dni. Tak więc być może grupa piątkowa się załapie :)

• #530 12 Cze 2014 23:33
    Ziellak
    Poziom 8  

pula pytań jest na każdy dzień
    Grupa środowa miała arkusz 01, czwartkowa 02 a więc piątkowa nie wiadomo...

• #531 12 Cze 2014 23:34
    Nugattu
    Poziom 9  

O kurczę... :/ W każdym razie trzeba być dobrej myśli i myślę, że zadania nie będą się kolosalnie różnić .

• #532 12 Cze 2014 23:35
    Ziellak
    Poziom 8  

W środę były pytania łatwe, wręcz banalne.
    Dziś wymagały myślenia i wiedzy, były trudniejsze.
    Jutro może znowu łatwe będą :D

• #533 12 Cze 2014 23:36
    Nugattu
    Poziom 9  

No ja mam taką nadzieję :D chociaż nie powiem, bo się stresuję :cry: no ale cóż, trzeba stawić czoła zadaniom :D . Dobra, jak jutro ktoś coś będzie wiedział to dobrze jakby dał znać :D

• #534 13 Cze 2014 09:17
    MichCich
    Poziom 1  

Ja mam egazmin praktyczny w środę 18.06.2014 r.

• #535 13 Cze 2014 09:52
    Khait
    Poziom 1  

Pisałem egz wczoraj i powiem że zagadnienia były bardzo hmm jakby to powiedzieć nie dokładne i wprowadzające w błąd osobę zdającą. Gdyby usunąć linijkę zdemontuj dysk, bo w ogóle nie było sensu go wyjmować bo egzaminator który był pytał mnie czemu ja go wyciągam... a w zadaniu nie było podane aby go zamontować ponownie tylko wymienić na zapasowy, oraz zamienić linijkę instalacja z obrazu na przywrócenie kopii było bo wszystko inaczej, szkoda. Wydawało mi się, że nie jestem jakiś ciemny z informatyki ale po egzaminie jednak widać, że jestem albo mam problemy z zrozumieniem zadania

• #536 13 Cze 2014 10:49
    soldieras
    Poziom 9  

ktos pisal dzisiaj ? To samo co wczoraj ?

• #537 13 Cze 2014 10:59
    lipsztyk_ona
    Poziom 2  

Ja właśnie jestem po egzaminie. Był oczywiście paragon... Niestety się wylozylam na nim i czekam na terminy poprawek :)

• #538 13 Cze 2014 11:39
    greensad
    Poziom 11  

1. Spisanie danych z dysków z HDTune i ATTO do odpowiednich tabel.
    2. Obliczenie czasu dostępu do 5000 plików o rozmiarze 32MB // 156,25 * sredni czas z hdtune.
    3 Wyjęcie dysku, wsadzenie drugiego i powiadomienie komisji
    4. przywrócenie windowsa za pomocą programu redo backup
    5 spisanie parametrów drugiego dysku za pomocą wcześniejszych programów,
    6 porównianie dysków który lepszy do działań na małych plikach średnio 32MB
    7 zmiana hasła administratora na zaq1@WSX
    8utworzenie konta kierownik i pracownik każde zablokowane silnym hasłem(hasła spisać do tabel)
    9. zainstalowanie pakietu biurowego office ale tylko word i excel
    10 zrobienie kosztorysu naszych działań wedle tabeli na początku testu
    11 napisanie na arkuszu formuły dodawania z excela
    12 opisać direct I/O oraz Overlapped I/O

Pytania które były w czwartek i piątek rano u mnie w szkole

• #539 13 Cze 2014 12:34
    zlatan69
    Poziom 8  

greensad napisał:
    1. Spisanie danych z dysków z HDTune i ATTO do odpowiednich tabel.
    2. Obliczenie czasu dostępu do 5000 plików o rozmiarze 32MB // 156,25 * sredni czas z hdtune.
    3 Wyjęcie dysku, wsadzenie drugiego i powiadomienie komisji
    4. przywrócenie windowsa za pomocą programu redo backup
    5 spisanie parametrów drugiego dysku za pomocą wcześniejszych programów,
    6 porównianie dysków który lepszy do działań na małych plikach średnio 32MB
    7 zmiana hasła administratora na zaq1@WSX
    8utworzenie konta kierownik i pracownik każde zablokowane silnym hasłem(hasła spisać do tabel)
    9. zainstalowanie pakietu biurowego office ale tylko word i excel
    10 zrobienie kosztorysu naszych działań wedle tabeli na początku testu
    11 napisanie na arkuszu formuły dodawania z excela
    12 opisać direct I/O oraz Overlapped I/O

Pytania które były w czwartek i piątek rano u mnie w szkole

Miałem dokładnie to samo, a straszyli, że nowe mają być. U mnie w szkole na drugim dysku był już system :D

• #540 13 Cze 2014 12:36
    greensad
    Poziom 11  

Wiec wychodzi na to, że dzisiaj jeszcze będą takie oto pytania. Teraz tylko się z nich przygotujcie a zdacie