Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung r519 - padł po zamianie matrycy

12 Cze 2014 02:50 1107 7
 • Poziom 12  
  Witam. Miałem dwie matryce (razem z całą klapą)do samsunga R519. Jedna po podłączeniu świeciła na biało, a druga była dobra tylko w strzaskanej klapie. Podłączyłem tą dobrą do klapy tej niesprawnej (także do tamtego inwertera) i po włączeniu komp mignął lampkami i padł. Możliwe żeby wadliwy inwerter spalił płytę? Czy to może pechowy zbieg okoliczności. Nie podłączałem do płyty ani kamerki ani anten wi-fi.
 • flexghzflexghz
 • Spec od komputerów
  Baterię na czas podmiany wyjąłeś?
 • flexghzflexghz
 • Poziom 12  
  Oczywiście. Był rasowo rozebrany do rosołu. ;) Teraz pytanko czy wadliwy inwerter może uszkodzić mobo? Bo ze schematów wynika, że napięcia idą tylko na inwerter, a nie w obie strony no i są bezpieczniki przecież. Jeden jest od razu na inwerterze przy złączu matrycy. Na płycie też pewnie są choć nie wiem który jest od tego.
 • Spec od monitorów
  Napisz kol.(byłoby wspaniale wiedzieć o czym rozmawiamy) :
  - jaki SM uzywasz _ pod jaką platrormę ,
  - pełna nazwa tego R519 bo jest ich całe mnóstwo.
  - oznaczenie matrycy

  Cytat:
  Jedna po podłączeniu świeciła na biało, a druga była dobra tylko w strzaskanej klapie.
  Podłączyłem tą dobrą do klapy tej niesprawnej (także do tamtego inwertera) i po włączeniu komp mignął lampkami i padł.


  na biało... to brak zasilania matrycy (albo MB główna albo elektronika logiki matrycy: fuse , klucz na tranzystorze podający napięcie na logikę...

  Skoro laptop świecił na biało , ale DZIAŁAŁ (nie napisałeś) ? > potem podłaczyłeś dobrą Tylko matrycę do owej MB (z starym inverterem) i laptop padł!
  Wniosek jeden....... ?
 • Poziom 12  
  Wersja to JA02PL w obu kompach, Obie matryce to N156B3
 • Spec od komputerów
  oohcats napisał:
  Teraz pytanko czy wadliwy inwerter może uszkodzić mobo?

  Teoretycznie tak.
 • Spec od monitorów
  Napisz co pisze na MB, bo te płyty pod NP-R519- miały zazwyczaj napisane coś w stylu "nazw miast zach. Europy" : Bonn, Canes , ..
  Jak ta na foto
  P/N: BONN-L
  BA41-01106A
  samsung r519 - padł po zamianie matrycy
 • Poziom 12  
  Jedna to jest BONN-L, a druga (ta od "białej matrycy) to Canes. Przy czym sprawa wygląda tak, żę ja tą "białą" matrycę podpinałem wcześniej razem z całą klapą (z inwerterem) i wtedy nie paliło i świeciło na biało, zaś po przepięci na starą klapę z matrycą działało ok. Dopero jak dobrą matrycę wsadziłem na miejsce tej białej i podpiąłem to padło. I dla tego moje pytanie czy to padło od tego (wydaje mi się wątpliwe) czy po prostu miałem pecha i lapek się skończył. Zwłaszcza że wcześniej miał widoczne problemy z temperaturą bo miedziana rurka odprowadzająca ciepło wyglądała jak stalowy złom.