Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel 2010 - scalanie obiektów graficznych z komórką

12 Jun 2014 14:16 1476 3
  • Level 7  
    Mam jeszcze pytanie dotyczące problemu jak w temacie.

Mamy na przykład w komórce A1 opis "podgrzybek" A2"muchomor" i td., natomiast w komórce B1 - wstawioną grafikę podgrzybka w B2 muchomora ect.

Pytanie jest następujące - czy można te grafiki scalić z komórkami w ten sposób, że np. przy użyciu w formularzu funkcji wyszukaj.pionowo formularz będzie automatycznie zwracał tą grafikę wklejoną w miejscu komórki B1 lub B2 .... ?
  • Level 40  
    Było coś podobnego już na forum.

Jest coś takiego jak aparat fotograficzny (musisz wyciągnąć na pasek/wstążkę poprzez dostosuj...)

Zaznaczasz komórkę lub zakres komórek naciskasz aparat a następnie w inny miejscu klikasz myszką.
    Tworzy ci się tak jakby podgląd tamtej komórki lub zakresu. Zauważ że ten obiekt ma w pasku formuł adres do "wyświetlanych" komórek.

Więc wystarczy tylko pozarządzać tym adresem, by jak wybierzesz borowik wpisał się tam adres komórki z fotką borowika.

---------------------------------
    Nie dodałem że w tym przypadku zabawę adresem "okienka z fotką" robisz poprzez zdefiniowanie nazwy komórki lub zakresu (w menadżerze nazw)

wpisując w nazwanym zakres np. =Adr.pośr(adres(a1,a2,1)) gdzie w a1 będziesz wpisywał/zmieniał nr wiersza a w a2 nr kolumny

WA w formule "okienka fotki" wpisujesz tylko odwołanie do powstałej nowej nazwy czyli np. =moja_zdefiniowana_nazwa
  • Level 40  
    Nowy post bo dzień już minął.

Miałem chwilę i zrobiłem przykład atlasu :)
    z wykorzystaniem aparatu fotograficznego. (Jak pisałem trzeba go wcześniej dodać do wstążki)
    Excel 2010 - scalanie obiektów graficznych z komórką

Arkusz atlas zablokowałem (bez hasła) dla "ładności" i by nie można było kliknąć w nic innego jak w nazwę do wyboru.
  • Level 7  
    Super, dzięki wielkie.