Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać TV 39' , 40' do 1600zł na mundial

12 Cze 2014 15:04 1770 18
  • Poziom 9  
    witam. z uwagi na nadchodzący mundial, szukam TV przede wszystkim z dobra jakością i płynnością obrazu , kąty widzenia też przydałyby się przyzwoite. nie zależy mi na bajerach i gadżetach itd. Oglądanie DVB-T , filmy z pendrive w HD, w przyszłości PS4. Odległość od ekranu 2m. Co możecie mi polecić w tej cenie? Proszę o w miarę szybką odp., chciałbym kupić TV jak najszybciej.
  • Poziom 18  
    odjazdowicz napisał:
    witam. z uwagi na nadchodzący mundial, szukam TV przede wszystkim z dobra jakością i płynnością obrazu , kąty widzenia też przydałyby się przyzwoite. nie zależy mi na bajerach i gadżetach itd. Oglądanie DVB-T , filmy z pendrive w HD, w przyszłości PS4. Odległość od ekranu 2m. Co możecie mi polecić w tej cenie? Proszę o w miarę szybką odp., chciałbym kupić TV jak najszybciej.

Chcesz oglądacz odległości 2 metrów 40 cali?

1. Nie ogarniesz wzrokiem całego ekranu a to powoduje efekty uboczne.Najbardziej nam osobiście przeszkadzało to że, przy szybko zmieniających się scenach np reklamy czy inne szybkie zmiany kamery wzrok bardzo się męczył i mieliśmy duże uczucie dyskomfortu. Wszystkie te problemy znikły po wymianie na TV na 32 cale

2. Drugi fakt to jest taki że w jakości HD z darmowej telewizji naziemnej są tylko dwa kanały: jedynka i dwójka. (No chyba że będziesz oglądał firmy tylko z blueraya DVD - wtedy czterdziestka do tego celu jest ok)
    Pozostałe,nie które kanały TV typu SD sa marnej jakości, szczególnie gdy nadają stare filmy. A komfort oglądania tych starych filmów na TV 40 calowym gdy nie obejmujesz wzrokiem całego ekranu z odległości 2,5 metra to jest porażka i nawet super efekty wygładzające nie pomagają.Jedynie co pomaga to mniejszy rozmiar telewizora.

Moje doświadczenia:
    Po dwutygodniowym teście telewizora PANASONIC TX-39AS600E LED pomimo dobrego obrazu szczególnie po aktualizacji jego softu przez internet (tak po uaktualnieniu aktualizacji na większości telewizorów obraz się poprawia)
    musieliśmy go wymienić. Nie sposób było oglądać go ani z odległości 2,5 metra ani z odległości trzech metrów. Minimalną odległością z jakiej obraz fajnie wyglądał to było 5 metrów niestety był to już przedpokój. Nie mamy tak dużego pokoju na ten telewizor aż 39 calowy.
    Teraz po wymianie na 32 cale można spokojnie i długo oglądać telewizję bez oczopląsu i skakania wzroku po ekranie.

Niezależnie od rozdzielczości obrazu nie zmieniają się kwestie związane z bólem oczu czy karku spowodowane faktem, że nie obejmujemy wzrokiem całego ekranu i musimy nieustannie ruszać gałkami albo wręcz obracać głowę.
    Ja nie mogłem wytrzymać oglądając 39 cal z odległości 2,5 metra . Teraz oglądam 32 cale z odległości 4 metrów i jestem bardzo zadowolony,że obejmuję wzrokiem cały ekran i że nie śnią mi się po nocach wielkie głowy i rozmazane piksele z wielkiego telewizora....

Odnośnie odległości ciekawy prawdziwy opis:
    http://www.poradopedia.pl/dom-i-ogrod/z-jakie...e-przy-okreslonej-przekatnej-ekranu,1319.html

Piszą tam że "Zalecana odległość od ekranu to 3-5 krotność przekątnej.
    Po moim teście stwierdzam stanowczo ,że minimalna odległość od ekranu to 5 krotność przekątnej. Czyli np 39 cali to będzie 5 metrów.

Można wybrać pod względem normalnego dźwięku
    Sony KDL-32W706B
    tutaj jest test:
    http://www.tvmaniak.pl/59684/ranking-telewizorow-2014-5/

Ma mecze nadaje się idealnie. Ma też swoje wady np w ciemnych scenach twarze są koloru oliwkowego. Ma też zalety np wbudowany tuner satelitarny, który bez żadnej karty odbiera ponad 100 darmowych kanałów z satelity oraz bardzo
    dobry,rzadko spotykany w innych płaskich ledach dźwięk. Nawet lepszy od poprzedniego panasonica 39 calowego. Ma też możliwość nagrywania filmów.
    Czyta także filmy z pendrive różnych formatów i także wyświetla napisy z plików o tej samej nazwie co film.A z odczytaniem ich z odległości 2,5 metra na telewizorze 32 calowym nie ma żadnych problemów.

Możesz kupić także inne TV 32 calowe np:
    Toshiba
    Panasonic
    Philips

wejść na oryginalne strony firmowe znanych producentów
    (Sony,Panasonic, Samsung,Philips, LG itd) i wybrać aktualnie produkowany najnowszy model np z serii na bieżący rok (np na 2014) z możliwie najwyższej półki dla twojej kieszeni

Ps. Nie jestem sprzedawcą, tylko zwykłym użytkownikiem telewizora i są to nie tylko moje osobiste spostrzeżenia ale także inni domownicy mieli podobne odczucia i problemy z oglądaniem z odległości 2,5 metra zbyt dużego telewizora 39 calowego.
  • Poziom 9  
    LOCOLOCO dzieki za porady. Chyba jednak wezmę 40L2433DG już za 1330 zł + 15 zł dostawa w pewnym znanym sklepie. prawie 300 zl mniej niż 40L3433DG. a te modele sie roznia tylko funkcja smart tv i jednym wejsciem hdmi?
    Ostatecznie który model byś wybrał do 1600zł
    PANASONIC TX-39A400E
    40L2433DG
    PANASONIC TX-L39E6E
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Prawdopodobnie tak. Myślisz że warto dopłacić ? 270 zł różnicy przy cenie 1500 to spora kwota.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    czyli na tym 40L2433DG nie pogram w sieci na ps4?
    a co myslisz o PHILIPS 40PFL4358H za 1299 zł?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    LOCOLOCO ostatecznie muszę wybrać:
    Toshiba 40L2433DG 1330zł
    Panasonic TX-39A400
    PHILIPS 40PFL4358 1299zł Czy ew. jakiś inny model PHILIPSa możesz polecić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    a ze względu na sam obraz co byś wybrał , bo granie w sieci to tylko dodatek na przyszlosc ale nie jest to priorytetem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Kupilem ostatecznie Toshibe 40L3433 , w euro od reki mieli za 1599. Jestem bardzo zadowolony ( jednak wifi w tv to fajna opcja :) ). Jeżeli ktoś ma wątpliwości to z 2 m na luzie można oglądać 40 cali.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    jak skalibrowac taki tv?
  • Poziom 9  
    LOCOLOCO możesz mi polecić jakiś dość niedrogi i przyzwoity wieszak na sciane (taki zebym mogl krecic na boki) do tej toshiby?
  • Poziom 1