Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aku - Akumulator żelowy / połączenie / ładowanie równoległe.

12 Cze 2014 15:07 3315 2
 • Poziom 7  
  Witam

  Panowie szybkie pytanko mam zamiar zakupić 2x takie same akumulatory o pojemności 60-80Ah 12V, żeby nie taszczyć jednego 120. I teraz pytanie czy jak połączę je równolegle to można je w ten sposób ładować ? czy trzeba będzie je rozpinać i ładować każdy z osobna. Jak przeglądam posty to jedni piszą że można jak są identyczne inni że nie wolno bo szlak je trafi, chce się upewnić żeby nie wywalić tysiaka i potem płakać że pieniądze wyrzucone w błoto. ;-)) Aku to będzie coś takiego :

  Akumulator żelowy Toyama NPG 80Ah 12V
 • Poziom 27  
  Mam pojazd, w którym na czas jazdy producent przewidział dwa akumulatory żelowe połączone szeregowo, a które podczas ładowania były łączone równolegle. Pomijając efekty świetlno-dźwiękowe towarzyszące podłączaniu ładowarki (doszło do tego, że nikt nie chciał tego robić), 2-krotnie zdarzyło się uszkodzenie jednego z akumulatorówp, przypuszczalnie wskutek dużego prądu wyrównawczego po podłączeniu złącza ładowarki. Zatem jeśli akumulatory będą połączone równolegle na stałe, nie powinno być problemów. Jeśli będą rozładowywane osobno - odradzam.
 • Poziom 7  
  ;-) będą ciągle spięte razem ;-) i podłączone pod silnik elektryczny w pontonie , na czas transportu myślę tylko rozpinać bo łatwiej się nosi ;-)