Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aku - Akumulator żelowy / połączenie / ładowanie równoległe.

piotr_sc 12 Cze 2014 15:07 3189 2
  • #1 12 Cze 2014 15:07
    piotr_sc
    Poziom 6  

Witam

Panowie szybkie pytanko mam zamiar zakupić 2x takie same akumulatory o pojemności 60-80Ah 12V, żeby nie taszczyć jednego 120. I teraz pytanie czy jak połączę je równolegle to można je w ten sposób ładować ? czy trzeba będzie je rozpinać i ładować każdy z osobna. Jak przeglądam posty to jedni piszą że można jak są identyczne inni że nie wolno bo szlak je trafi, chce się upewnić żeby nie wywalić tysiaka i potem płakać że pieniądze wyrzucone w błoto. ;-)) Aku to będzie coś takiego :

Akumulator żelowy Toyama NPG 80Ah 12V

1 2
  • #2 12 Cze 2014 15:30
    Tomasz Gumny
    Poziom 27  

Mam pojazd, w którym na czas jazdy producent przewidział dwa akumulatory żelowe połączone szeregowo, a które podczas ładowania były łączone równolegle. Pomijając efekty świetlno-dźwiękowe towarzyszące podłączaniu ładowarki (doszło do tego, że nikt nie chciał tego robić), 2-krotnie zdarzyło się uszkodzenie jednego z akumulatorówp, przypuszczalnie wskutek dużego prądu wyrównawczego po podłączeniu złącza ładowarki. Zatem jeśli akumulatory będą połączone równolegle na stałe, nie powinno być problemów. Jeśli będą rozładowywane osobno - odradzam.

0
  • #3 12 Cze 2014 16:06
    piotr_sc
    Poziom 6  

;-) będą ciągle spięte razem ;-) i podłączone pod silnik elektryczny w pontonie , na czas transportu myślę tylko rozpinać bo łatwiej się nosi ;-)

0