Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TL-WDR4300 (Router) + TP-Link TD-8816 (jako modem).

Pieczar 12 Cze 2014 16:05 1764 5
  • #1 12 Cze 2014 16:05
    Pieczar
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    Mam następujący problem - mianowicie kupiłem Router TP-Link TL-WDR4300 (nie ma wbudowanego modemu) oraz urządzenie TP-Link TD-8816 (router i modem w jednym), Po wielu nieudanych próbach i ogromnych nerwach w czasie samodzielnego skonfigurowania tego sprzętu postanowiłem napisać na waszym forum.
    Problem przedstawia się tak:
    Posiadam internet z Netii na łączach TP, podłączyłem wszystko według instrukcji, skonfigurowałem modem TD-8816 w trybie Bridge, podłączyłem do niego Router WDR4300 i za każdym razem w czasie instalacji routera wyskakuje błąd (brak połączenia z siecią)... już nie mam pojęcia co robić, gdzie robię błąd, może to sygnał z Netii robi jakiś syf, że to wszystko nie działa.

Proszę was o pomoc.

0 5
  • #2 12 Cze 2014 16:12
    hermes-80
    Poziom 43  

Podłączasz TD w trybie bridge bezpośrednio do PC konfigurujesz połączenie PPPoE - (sprawdzasz czy router poprawnie działa w trybie bridge) Potem dopiero podpinasz pod wan WR i konfigurujesz na nim protokół PPPoE.

0
  • #3 12 Cze 2014 18:03
    Pieczar
    Poziom 2  

Tak zrobiłem w czasie konfiguracji i nic. Ustawilem, że internet z Netii PPoE, dałem tryb bridge, nie musiałem wpisywać haseł dostępowych do Netii. I napisało, że modem prawidłowo skonfigurowany, jednak po podłączeniu Routera TDR4300 z modemem i przy jego konfiguracji pisze, że nie można połączyć z siecią, a dioda Wan mruga.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Cze 2014 18:28
    hermes-80
    Poziom 43  

Chyba się nie zrozumieliśmy.

0
  • #5 12 Cze 2014 18:43
    Pieczar
    Poziom 2  

Zrobiłem jeszcze raz tak jak napisałeś, z czym postanowiłem ściągnąć najnowsze oprogramowanie do WDR4300 ze strony TP-Link i stał się cud, wszystko zaczęło śmigać. :)

Dzięki za pomoc!!!

Edit.

Pojawił się kolejny pomniejszy problem, Router nie powala zasięgiem (ma taki sam, a nawet słabszy niż stary Pentagram), a posiada 3 anteny, jest na to jakaś rada?

0
  • #6 12 Cze 2014 20:11
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Pieczar napisał:
    Router nie powala zasięgiem (ma taki sam, a nawet słabszy niż stary Pentagram), a posiada 3 anteny, jest na to jakaś rada?

Trzy anteny nie są po to aby osiągać większy zasięg tylko po to aby uzyskać większą prędkość w sieci - Link

0