Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 MK2 - Przód nie opada z górnego serwisu

dayus 12 Jun 2014 19:04 3171 1
 • #1
  dayus
  Level 21  
  Dzien dobry,
  przednie zawieszenie po podniesieniu na górny serwis nie zawsze opada do normalnej pozycji kiedy ponownie chce zmienić poziom zawieszenia. Jak już się zawiesi, to przód zostaje tylko w górnym serwisie.

  Lexia wyświetla błąd czujnika wysokości zawieszenia.
  Czasami także błąd komunikacji z inteligentnym modułem sterującym, choć czasami przód się zawiesi i tych błędów nie ma.

  Pomijam standardowy błąd - czujnika katą kierownicy,bo ten jest chyba zawsze i wszędzie.

  Aby przywrócić funkcjonalność zawieszenia muszę upuścić ciśnienia programowo Lexią, odpalam auto, czekam na nabicie ciśnienia i samochód już chodzi, można podnosić,obniżać, aż do wystąpienia kolejnej usterki w górnym serwisie.

  Mam zrobione:
  - nowy czujnik wysokosci z ASO - przedni
  - wyregulowany prześwit przez pana Stanisława z Mstowa (tanienabijanie.interia.pl), pompa wyłącza sie przy każdej pozycji regulacji
  - przejrzana wiązka kablowa przy pompie, brak zasniedziałych styków, brak przetarć
  - podmieniony przewód 3 żylowy od wiązki pompy do czujnika wysokości (zalutowane do oryg wtyczek,stare 3 przewody odcięte)

  Brak poprawy, przód dalej zostaje u góry w niektórych sytuacjach.
  Na sucho, gdy samochód stoi, da się regulować zawieszenie, wszystkie pozycje działają, pompa się wyłącza. Problem zaczyna się podczas pokonywania przeszkód na górnym serwisie (np. krawężnik, nierówność), po takiej akcji nie da się już przodu obniżyć - zostaje on w pozycji górnego serwisu (a nawet jakby trochę wyżej, pompa w tym momencie cały czas pracuje, pali się po pewnym czasie bezpiecznik 40A, a nawet z siłownika zerwało hydrauliczny przewód powrotny)

  Zauważyłem, że podczas sprawdzania Lexią sterownika zawieszenia nie występują już tak często błędy czujnika wysokości zawieszenia.
  Przy ost. zawieszeniu się przodu jedyny bląd to bląd czujnika kierownicy, czy coś podobnego - ale to ponoć standard.
  Raz na jakiś czas wyskakuje błąd komunikacji z inteligentym modułem sterującym po takim zawieszeniu się, a wcześniej wyskakiwał zawsze błąd czujnika wysokości.


  Pozdrawiam
  dayus
 • #2
  dayus
  Level 21  
  Dzień dobry, dzisiaj zauważyłem, że przy podniesieniu samochodu na podnośniku (do góry,że koła były w powietrzu) koła wysunęly się jak do pozycji "górny serwis" i po opuszczeniu na dół, przód już został maksymalnie w górze,a tył opadł (wiem, że powinno sie najpierw dać górny serwis,a później podnosić, ale to była próba) Powinien chyba opaść przód i tył.
  Przód został w górnym serwisie jakby zablokowany mechanicznie. Czy te informacje są Wam pomocne w ustaleniu przyczyny?