Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizon Super Z056 - Łożyska wytrząsaczy

maciek1418 12 Jun 2014 21:56 12822 8
 • #1
  maciek1418
  Level 10  
  Witam...Chciałem się poradzić na temat łożysk wytrząsaczy klawiszowych w bizonie.
  Dziś po załączeniu młocarni zauważyłem jak by te łożyska zaczęły popiskiwać ale przy dużych obrotach tego nie słychać. I teraz moje pytanie czy tak powinno być?, ponieważ one chodzą w dużym zakurzeniu, czy je jakoś nasmarować?, czy zmieniać ? czy zostawić tak jak jest bo to normalne?.
 • #3
  maciek1418
  Level 10  
  Łożyska na końcach wałów smarowałem aż smar wypchało, piski dochodzą z łożysk na mimośrodach (wykorbieniach). Nie chciał bym sobie narobić roboty w trakcie żniw z tym wiec może to nasmarować jakoś? Czy ktoś się z tym już spotkał?
 • #4
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tych łożysk się nie smaruje - są szczelnie zamknięte.Puść młocarnię na kilka minut, zobacz czy się nie grzeją. Albo zajrzyj, zobacz, raptem po 4 śrubki na każdym. Przypadkiem myjką nie był myty po sezonie? Bo piszczące odgłosy to z reguły z sit dochodzą.
 • #5
  maciek1418
  Level 10  
  Tak pomyślałem żeby rozkręcić osłony tych łożysk i wprowadzić preparat WD 40, nie myjką nie był myty piszczą tylko te od strony młocarni, ale grzć to nie wiem czy się grzeją jutro zobaczę bo w sumie te łożyska chodzą w pyle cały czas wiec czy to coś da>? sam nie wiem.
 • #6
  zetor6245
  Level 15  
  Zużyte łożyska nie piszczą tylko stukają lub głośno pracują . Luz sprawdza się unosząc góra dół za koniec wytrząsacza . Piszczeć może ci fartuch na podsiewaczu , koszu sitowym lub okrągłe zużyte gumy na wieszakach lub napędzie kosza sitowego .
 • #7
  maciek1418
  Level 10  
  Luzów na łożyskach nie ma ale słychać jak by pisk, przy pełnych obrotach jest cisz nic nie puka i stuka, wytrząsacze nie mają luzów praktycznie żadnych.
 • #9
  zetor6245
  Level 15  
  Zdejmij pasek z wytrząsaczy i puść młocarnie będzie piszczeć to łożyska masz dobre nie będzie to łożyska masz do wymiany .
  Sprawdz czy czasem wytrząsacz nie trze jeden o drugi lub blachy kombajnu .