Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizon Super Z056 - Łożyska wytrząsaczy

maciek1418 12 Jun 2014 21:56 12822 8
    maciek1418
    Level 10  
    Witam...Chciałem się poradzić na temat łożysk wytrząsaczy klawiszowych w bizonie.
    Dziś po załączeniu młocarni zauważyłem jak by te łożyska zaczęły popiskiwać ale przy dużych obrotach tego nie słychać. I teraz moje pytanie czy tak powinno być?, ponieważ one chodzą w dużym zakurzeniu, czy je jakoś nasmarować?, czy zmieniać ? czy zostawić tak jak jest bo to normalne?.
    maciek1418
    Level 10  
    Łożyska na końcach wałów smarowałem aż smar wypchało, piski dochodzą z łożysk na mimośrodach (wykorbieniach). Nie chciał bym sobie narobić roboty w trakcie żniw z tym wiec może to nasmarować jakoś? Czy ktoś się z tym już spotkał?
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tych łożysk się nie smaruje - są szczelnie zamknięte.Puść młocarnię na kilka minut, zobacz czy się nie grzeją. Albo zajrzyj, zobacz, raptem po 4 śrubki na każdym. Przypadkiem myjką nie był myty po sezonie? Bo piszczące odgłosy to z reguły z sit dochodzą.
    maciek1418
    Level 10  
    Tak pomyślałem żeby rozkręcić osłony tych łożysk i wprowadzić preparat WD 40, nie myjką nie był myty piszczą tylko te od strony młocarni, ale grzć to nie wiem czy się grzeją jutro zobaczę bo w sumie te łożyska chodzą w pyle cały czas wiec czy to coś da>? sam nie wiem.
    zetor6245
    Level 15  
    Zużyte łożyska nie piszczą tylko stukają lub głośno pracują . Luz sprawdza się unosząc góra dół za koniec wytrząsacza . Piszczeć może ci fartuch na podsiewaczu , koszu sitowym lub okrągłe zużyte gumy na wieszakach lub napędzie kosza sitowego .
    maciek1418
    Level 10  
    Luzów na łożyskach nie ma ale słychać jak by pisk, przy pełnych obrotach jest cisz nic nie puka i stuka, wytrząsacze nie mają luzów praktycznie żadnych.
    zetor6245
    Level 15  
    Zdejmij pasek z wytrząsaczy i puść młocarnie będzie piszczeć to łożyska masz dobre nie będzie to łożyska masz do wymiany .
    Sprawdz czy czasem wytrząsacz nie trze jeden o drugi lub blachy kombajnu .