Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo MK4 - 1.8 TDCI - gwizd z okolicy egr

DawiDD 13 Jun 2014 06:38 11787 7
    DawiDD
    Level 28  
    Witam
    W Mondeo MK IV z 2007 r z silnikiem 1.8 tdci pojawia sie co jakiś czas gwizd lub pisk. Poczałkowo miałem wrażenie ze to pompa wspomagania sie konczy, ale po zdjęciu paska wieloklinowego pisk tez sie pojawił wiec osprzęt i pasek odpada. Dochodzi on z okolicy kolektora ssaceg (przynajmniej tak mi sie wydaje) Słychać go zaraz po odpaleniu i przygazowaniu oraz podczas ruszania dodając ostrzej gaz. Nie występuje on zawsze, dlatego trudno go namierzyć. Zdecydowanie głośniejszy jest na zimnym silniku ale i na ciepłym tez można go usłyszeć. Posprawdzałem przewody ciśnieniowe i wszystko jak nowe. Auto b zadbane, ma 170tys, silnik bez żadnych chipow/domowych przeróbek. Co może wydawać takie piski?
    pozdrawiam
    Staszek49
    Level 35  
    Kolego osłuchaj turbinę, może czas ją zregenerować lub wymienić na nową. Sprawdź też dokładnie szczelność rur chłodnicy powietrza, okolic turbiny oraz serwa układu hamowania.
    kowal5
    Level 17  
    Spotkałem się z dokładnie takim samym problemem w Focusie. W moim przypadku uszkodzeniu uległa uszczelka między głowicą a kolektorem wydechowym.
    DawiDD
    Level 28  
    Turbo ciągnie ładnie, jak by było tak zmęczone to podczas jazdy by chyba tez piszczalo, a pisku na wyższych obrotach nie ma. Sprawdzę tą uszczelke, ale to dochodzi bardziej z drugiej strony silnika.
    zbimic
    Level 1  
    u mnie okazało się ,że był słabo dokręcony przewód dochodzący do zaworu AGR i od razu wymieniłem też uszczelkę silikonową pomiędzy zaworem a kolektorem. i to tyle, gwizd ucichł...
    fred2008
    Level 14  
    Urwana szpilki na wydechu przy 1 cylindrze--standart
    Występuje na zimno
    marek1977
    Level 33  
    fred2008 wrote:
    Urwana szpilki na wydechu przy 1 cylindrze--standart
    Występuje na zimno

Dokładnie. Wsadź rekę i sprawdź czy nie jest luźna nakrętka ze szpilką. Jeżeli masz kanał lub podnośnik będzie widać zakopcenie w okolicy szpilki kolektora 1-szego cylindra. Jeżeli tak to nie próbuj dokręcać tylko kolektor do zdjęcia i wiercenie. Plus jest taki, że można to zrobić na samochodzie.