Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Philips GC4410 - nie odbija przycisk parowania

leowrobel 13 Cze 2014 08:51 11877 21
  • #1 13 Cze 2014 08:51
    leowrobel
    Poziom 9  

Witam,

Posiadam od 4 lat żelazko Philips GC4410. Przez cały okres używania jedynie woda demineralizowana była stosowana i regularnie było odkamieniane. Od jakiegoś czas nie odbija mi przycisk prawy (trzymając żelazko w ręku) służący do wyrzutu pary. Po dłuższej przerwie (kilka minut) przycisk samoczynnie powraca do stanu normalnego. Żelazko rozebrałem, wszystko wyczyściłem(nie było w sumie co czyścić) i sytuacja poprawiła się jedynie na okres 2 prasowań. Nieodbijający przycisk skutkuje wytwarzaniem pary przez żelazko, gdy położymy je w pozycji horyzontalnej.
    Zamieniałem na próbę cały przycisk (nie wiem jak to się fachowo nazywa) parowania z przyciskiem atomizera wody. Bez rezultatu.
    Koszt nowego pojemnika na wodę to ponad połowa ceny żelazka, więc lekko się nie kalkuluje.
    Jak zabrać się za temat?
    Paweł

0 21
  • #2 13 Cze 2014 18:12
    nioop

Specjalista AGD

Należy rozebrać nieodbijającą pompkę .
    Będzie w niej taka siateczka, pełniąca rolę filtra.. Należy ją oczyścić i będzie znów w pełni sprawne ;)

4
  • #3 13 Cze 2014 19:27
    leowrobel
    Poziom 9  

nioop napisał:
    Należy rozebrać nieodbijającą pompkę .
    Będzie w niej taka siateczka, pełniąca rolę filtra.. Należy ją oczyścić i będzie znów w pełni sprawne ;)

Pompki nie rozbierałem, gdyż po przełożeniu pompki od atomizera na miejsce pompki od parowania sytuacja się nie zmieniła. Pompka od atomizera nie przycina się, gdy jest w swoim oryginalnym miejscu.

Co więcej wydaje mi się, że pompka ta jest raczej jednorazowa i rozbierając ją po złożeniu nie będzie już w ogóle funkcjonować...

1
  • #4 15 Cze 2014 20:14
    nioop

Specjalista AGD

Pompki się rozbiera.. Na siłe należy wyciągnąc z niej tłoczek uważając przy tym bardzo by elementy wewnątrz pompki nie pogubiły się..
    W każdym bądź razie staram się pomóc - pompka jest rozbieralna a defekt występuje przy zatkanym sitku w pompce.. Dlatego warto spróbować chociażby po to by podważyć moją hipoteze :P

0
  • #5 24 Cze 2014 20:08
    miras000
    Poziom 9  

Też mam problem z tym przyciskiem + brak parowania. Czy możesz mi napisać jak to żelazko rozkręcić? Wykręciłem 2 śrubki spod pokrętła oraz śrubkę z tyłu żelazka. Po ściągnięciu tyłu rozkręciłem 2 śrubki trzymające podstawę oraz 1 trzymającą rączkę. Jednak nie mogę wyciągnąć rączki razem z przednią częścią plastikową a nie wiem czy próbować na siłę czy może jeszcze gdzieś jest ukryta jakaś śrubka. Z góry dzięki

3
  • Pomocny post
    #6 25 Cze 2014 10:13
    peter falk
    Specjalista AGD

między przyciskami pompek a klapką wlewu jest zaślepka, a pod nią śrubka . Niebieska część rączki zatrzaskami trzyma się białej.

2
  • #7 19 Sie 2014 13:41
    singapurka
    Poziom 2  

Witam wszystkich :D

Podpinam się pod temat, ponieważ mam problem z tym żelazkiem, które również jak autor tematu posiadam od 4 lat i spisywało się bardzo dobrze jak do tej pory. Niestety od jakiegoś czasu nie działa parowanie, to "automatyczne". Żelazko już rozbierałem dwukrotnie i nie mogę dojść dlaczego nie paruje :( Wyrzut mechaniczny na przycisk działa bez problemu, stopa się grzeje, a funkcja odkamieniania też działa i o dziwo wtedy para leci jak należy. Iglica od regulacji poziomu parowania porusza się chyba prawidłowo i mimo ustawienia na max. parowanie nie daje to absolutnie żadnego rezultatu.
    Ktoś ma jakiś pomysł gdzie leży istota problemu ?

1
  • #8 19 Sie 2014 19:05
    nioop

Specjalista AGD

A zrobisz zdjęcie stopy i zamieścisz ? Bo moze blaszka od zaworu antykapania Ci się oberwała..

Edit...

No i mamy przyczynę, do wymiany masz te kółeczko na stopie.. Powinien być jeszcze na nim taki "dzyndzelek", a u Ciebie on odpadł..
    Ewentualnie można pominąć funkcję antykapania, z tym ze trzeba pamietać wtedy o zamykaniu zaworu pary..

8
  • #9 20 Sie 2014 09:15
    singapurka
    Poziom 2  

OK, dziękuję bardzo za zlokalizowanie problemu :D
    Choć szczerze, to nie wiem gdzie się ta blaszka podziała i czy w ogóle była, ale pewnie była bo żelazko przecież kiedyś parowało ;p
    Czyli do wymiany jest kółeczko z "dzyndzelkiem". Więc pytanie, czy dostanę tą część w serwisie Philips'a, żeby móc sobie to samemu zreperować ?

1
  • #10 20 Sie 2014 20:01
    nioop

Specjalista AGD

Nowej napewno nie dostaniesz.. Ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że jakąś używaną Ci znajdą.. Pytanie czy zechcą sprzedać bez naprawy..

0
  • #11 21 Sie 2014 16:00
    singapurka
    Poziom 2  

No i już po naprawie...:D
    Byłem w serwisie, gdzie bez problemu Pan serwisant przyniósł mi ową blaszkę i nie zażyczył sobie za to nawet złotówki. Powiedział tylko, że w piwnicy mają masę takich rzeczy i jest to w zasadzie "złom". Więc uradowany ładnie podziękowałem, przyjechałem do domku, żelazko poskładałem i przetestowałem.
    Para wreszcie leci i żelazko jest teraz w 100% sprawne, a ja mega zadowolony z naprawy...;)

Dla potomnych fotki z naprawy i po raz kolejny Wielkie Dzięki dla forumowicza nioop :D

Żelazko Philips GC4410 - nie odbija przycisk parowania Żelazko Philips GC4410 - nie odbija przycisk parowania

0
  • #12 18 Cze 2015 19:29
    kruku17
    Poziom 2  

Witam. Mam ten sam problem. Blaszki nigdzie nie mogę dostać i moje pytanie brzmi: Czy mogę dorobić kawałek blaszki i przykręcic ją do stopy bez tej blaszki okrągłej?Czy otwarty zaworek cały czas bedzie powodował jakiś problem? Czy to jest jakaś blaszka bimetalowa która po wystygnięciu zamyka zaworek? Po co ona wogóle jest? W poprzednich postach Nioop napisał że można to pominąć ale jak. Proszę o odpowiedż bo żelazko jest super a nie chcę kupować nowego przez głupią blaszkę.

Edit: Po przeszukaniu podobnych tematów już odpowiedziałem sobie na zadane pytania. Jest to bietal który po nagrzaniu żelazka otwiera zaworek puszczający wodę. Tylko co wykombinować jak jej nie znajdę... :(

1
  • #13 19 Cze 2015 21:24
    nioop

Specjalista AGD

Można pominąć na stałe..
    Jednak uprzedzam, że jest to nieodwracalne..

W zbiorniku żelazka nad bimetalową blaszką jest gumowy, okrągły zawór..
    Wyciągamy go, zdecydowanie pociągamy za niego..
    Będzie tam "grzybek" na sprężynce.. Sprężynkę wywalamy a grzybek ucinamy..
    Składamy na swoje miejsce wszystko i gotowe ;)

0
  • #14 21 Cze 2015 20:48
    kruku17
    Poziom 2  

No tak tylko konsekwencjami tego bedzie lanie sie wody przed nagrzaniem i po wystygnięciu żelazka jeśli w zbiorniku zostawie wodę, dobrze myślę?

0
  • #15 22 Cze 2015 00:05
    nioop

Specjalista AGD

Dobrze myślisz..
    Wówczas trzeba będzie się wysilać i po każdym prasowaniu trzeba będzie zamykać zawór pary.. ;)

0
  • #16 22 Cze 2015 00:35
    peter falk
    Specjalista AGD

Albo stawiać żelazko w pionie ;) - oczywiście: dziobem do góry :)

0
  • #17 21 Cze 2016 13:57
    mietek440
    Poziom 16  

Odświeżę temat , mam również problem z nieodbijającym prawym przyciskiem spryskiwacza . Możecie mi powiedzieć w jaki sposób rozebrać żelazko ?

0
  • #18 21 Cze 2016 21:48
    nioop

Specjalista AGD

mietek440 napisał:
    Odświeżę temat , mam również problem z nieodbijającym prawym przyciskiem spryskiwacza . Możecie mi powiedzieć w jaki sposób rozebrać żelazko ?

Zawsze bardzo chętnie pomagam, jak tylko mogę doradzę..
    Ale w tym przypadku doradzę by odpuścić sobie próbę naprawy.
    Nie chcę nikogo obrazić, jednak jeżeli dla kogoś sprawia trudność odkręcenie jednej śrubki z tyłu żelazka, to powątpiewam by udało się coś zwalczyć z pompkami..

Odkręcamy tą śrubkę i zdejmujemy obudowę, potem są dwa zatrzaski widoczne na pierwszy rzut oka pod osłoną rączki. Ot serwisówka żelazka..

1
  • #19 22 Cze 2016 05:06
    mietek440
    Poziom 16  

O śrubce wiedziałem, nie byłem pewien co do zatrzasków wolałem się upewnić niż je wyłamać.

0
  • #20 23 Cze 2016 13:09
    eliminatorZmarszczek
    Poziom 1  

Witam,
    Korzystając z okazji chcę podpytać mądrzejszych:

Mam to żelazko też od kilku lat ale kilka dni temu zaczęło w trakcie prasowania wystrzeliwać fontannę wody z wlewu. Wyobraźcie sobie koszula niemal uprasowana a na koniec luuu i od nowa zaczynaj :((
    Ponadto nie wiem jakiego koloru jest ta woda (zakładając że jakiś kolor ma) bo jednocześnie "opala" czyli zostawia brązowe ślady. Ito nie jest brud a przypalenie raczej.

Co to mogłoby być - prosze o pomoc i dziękuję z góry :)

1
  • #21 23 Cze 2016 20:16
    nioop

Specjalista AGD

Problem dobrze mi znany ;)
    Kiedy żelazko było odkamieniane ? Albo czy woda zapachowa nie była do niego lana ?
    Masz na pewno zatkaną stopę.. Ale odetkać ją teraz to już trochę gorsza sprawa..

Na pewno musisz ją wyjąć z żelazka.. Troszeczkę nagrzać poprzez podłączenie na krótko..
    Dopasować jakąś hmm.. "miseczkę" by swobodnie móc włożyć w nią stopę i nalać odkamieniacza.. Tylko żeby nie zakryć stopy ani elektrycznych jej części..

No i teraz trzeba by było tak dopadować strzykawkę np z jakimś wężykiem by móc ją podłączyć i spróbować przepchnąć ciśnieniem z niej cały syf.. Naturalnie "w tą i spowrotem" a po wszystkim przepłukać wodą pod ciśnieniem i zostawić na kilka godzin do wyschnięcia - Może są prostsze sposoby ale ja innych nie wymyśliłem ;)

1
  • #22 20 Paź 2016 18:17
    cykus
    Poziom 2  

Witam, opiszę mój problem z tym modelem żelazka. Przestało parować ,po rozebraniu okazało się, że blaszka z bimetalem ,zamontowana na stopie grzewczej, przesunęła się i nie załączała zaworu antykapania. Po przestawieniu na swoje miejsce żelazko pracuje prawidłowo.

0