Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technicolor T7200 - WIFI 3mb/s ?

ghost212 13 Jun 2014 11:01 1872 11
    ghost212
    Level 10  
    Panowie mam taki problem, że na tym modemie od UPC osiągam zawrotną prędkość około 3 megabitów / s. Aż mi się przypominają czasy SDI od TPSA...
    Nie wiem co jest grane, próbowałem zmieniać kanały, podchodzić z laptopem pod sam router... dalej nic.
    Co prawda 2,4gHz jest mega zaśmiecona, ale to by chyba nie blokowało połączenia aż tak bardzo? Zresztą czy jest jakaś sieć na tym samym kanale czy nie ma żadnej to i tak mam 2-3 megabity.
    Co mogę jeszcze zrobić?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Instalacja inSSIder-a i diagnostyka sieci bezprzewodowej w pierwszej kolejności.
    ghost212
    Level 10  
    W sensie jaka diagnostyka? Wiem, że 2,4ghz jest pełna innych sieci, to raczej normalne i nieuniknione w blokach i osiedlach...
    Ale to nie może być wina tylko tego, przed przejściem na UPC miałem Netie i mimo, że miała 12 czy 20 mbit, to na speedtestach wychodziła mi conajmniej 6-7.
    Teraz na 60mbit mam 3 ? Coś jest chyba nie tak.
    Technicolor T7200 - WIFI 3mb/s ?
    jimasek
    Masz zakłócenia od tego hotspota który UPC daje w prezencie dla każdego użytkownika ;) Warto to wyłączyć w pierwszej kolejności,
    ghost212
    Level 10  
    Da się to wyłączyć na routerze czy tylko przez strone UPC ? Nie wiem czy uda mi się dostać dane od właściciela lokum :/
    jimasek
    Łączysz się z poprawną nazwą sieci? Może właśnie korzystasz z Wififree i dlatego masz niski transfer?
    ghost212
    Level 10  
    No bez przesady...
    Z wi-free i tak nie mogę się połączyć bo nie mam loginu/hasła
    User removed account
    Level 1  
    ghost212
    Level 10  
    Jako, że temat ma 20 stron pozwoliłem sobie przejrzeć pierwszą i ostatnią, a po tym wnioskuję, że to wina softu i że problem nie został rozwiązany.... czyli wina UPC i rozwiązania brak? Zostaje podpiąć kabel do routera? :|
    UPC zawsze miało gówniane modemy ale to już szczyt
    User removed account
    Level 1  
    ghost212
    Level 10  
    Tak właśnie trochę poczytałem więcej ten temat. Nie bardzo chciałbym reklamować bo podobno technicy potrafią przyjść nic nie zrobić i wziąć 50zł.
    O nowym sofcie pewnie prędzej dowiem się z sieci więc nie będę resetował co chwilę tego dziadostwa.
    Za samo podsunięcie tematu ogromne dzięki! Po zmianie wifi na opcję b/g uzyskuję 20mbps, co prawda nie jest to 60 ale lepiej 20 niż 3....
    Widocznie problem jest z technologią "n" na tym oprogramowaniu.
    User removed account
    Level 1