Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekładniki prądowe !

19 Kwi 2005 22:28 4085 4
  • Poziom 18  
    Witam !
    nie wiem czy zadaje pytanie w dobrym miejscu, ale brzmi ono - jak teraz nazywa sie liczba przeterzeniowa przekladnikow pradowych?? bo podobno zmienila sie definicyjna nazwa??
    Z gory dzieki za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    To znalazłem chyba nic się nie zmieniło

Przekładnik prądowe jest to TR 1faz o małej mocy (2,5- 90VA) składa się z uzwojenia wtórnego oraz z blach transformatora o dużej przenikalności magnetycznej. Stosunek wartości In1, do wartości In2 nazywamy przekładnią. Są 3 znormalizowane wartości prądu wtórnego 1, 2, 5, najczęściej 5A. W takim przypadku ustrój pomiarowy amperomierza przystosowany powinien być do pomiaru prądu od 0 do 5A. In1 dobierany do spodziewanych wartości prądów roboczych, który zamierzamy zmierzyć. Znormalizowane wartości In1 to: 10; 12,5; 15; 20; 25; 30; 50; 60; 75 oraz ich wielokrotności i podwielokrotności. Zaciski strony pierwotnej przekładnika oznaczane są literami K, L wtórne k, l. Zdolność przekładnika do transformowania większych prądów od In nazywamy liczbą przetężeniową a więc liczba przetężeniowa określa krotność In1, przy której błąd nie przekracza 10% (osiąga 10%).
    Wygenerowano: 26-04-2005 02:35:19
  • Poziom 18  
    sojak_2000 napisał:
    To znalazłem chyba nic się nie zmieniło

Zdolność przekładnika do transformowania większych prądów od In nazywamy liczbą przetężeniową a więc liczba przetężeniowa określa krotność In1, przy której błąd nie przekracza 10% (osiąga 10%).

Witam! wiem co oznacza liczba przeterzeniowa tylko podobno sie juz tak tego nienazywa! Zamiast samego okreslenia "liczba przeterzeniowa" uzywa sie podobno jakiegos innego sformulowania, tylko jakiego??
    Pytanie to zadal mi moj wykladowca.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    dla rdzenia pomiarowego - graniczny współczynnik bezpieczeństwa przyrządu(np. FS5 - rdzeń nasyci się przy 5xIn)
    dla rdzenia zabezpieczeniowego - współczynnik graniczny dokładności(np. 5P10 - przy 10xIn trzyma klasę 5% )
    Warunek dla obu rdzeni - znamionowe obciążenie rdzeni.
  • Poziom 18  
    dzieki to chyba to czego szukalem:)
    Pozdrawiam