Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Altium Designer Summer 09] - Brakujące pola w menu Libraries

13 Cze 2014 13:01 1959 6
  • Poziom 15  
    Witam. Używam Altium-a z licencją sieciową. Serwer na chwilę padł, Altium stracił licencję i musiałem go zamknąć. Po włączeniu zniknęły mi niektóre okna z prawego menu Libraries z elementami bibliotecznymi. Brakujące elementy zaznaczyłem na pomarańczowo na znalezionym w internecie obrazku:
    Mam tylko listę elementów i podgląd elementu 3D. Brakuje mi podglądu symbolu i listy dostępnych footprintów.
    Uprzedzając : nie mam malutkich strzałeczek po prawej do ewentualnego maksymalizowania zamkniętych okienek.
    Jak mogę te brakujące okienka włączyć?
  • Poziom 39  
    Próbowałeś skopiować katalog bibliotek na bok, uruchomić AD i potem zamknąć AD, przenieść biblioteki z powrotem i ponownie uruchomić AD?
    Z tego co kojarzę mój brat miał identyczne problemy z AD.
    Jak wygląda ścieżka "Documents" w konfiguracji AD?
  • Poziom 15  
    U mnie się nie da tego zrobić, gdyż korzystam z bibliotek umieszczonych na serwerze i współdzielonych z innymi.
  • Poziom 31  
    Po prawej stronie masz przycisk z trzema małymi kropkami. Zobacz czy nie da się tam wybrać tego co zginęło. Można też ustawień "default'owych" dla układu okienek. Nie mam pod ręka AD9 i nie mam jak sprawdzić.
  • Poziom 15  
    Pod kropkami mam tylko "Components","Footprints","3D Models", czyli to co już mam widoczne.

Domyślnego layoutu też próbowałem: View-> Desktop Layouts -> Default oraz Startup i nie pomogło.
  • Poziom 15  
    Też miałem podobne problemy gdy korzystałem z biblioteki "sieciowej" która straciła łączność, zazwyczaj pomagało zamknięcie projektów i otworzenie - dodanie dowolnej biblioteki z lokalnego dysku, wtedy wszystko wracało do normy.
  • Poziom 15  
    Niestety nie pomogło :(

Dodano po 8 [minuty]:

Dobra udało mi się.
    Kliknąłem w górnym prawym rogu panelu libraries na 3 kropki. Odznaczyłem wszystko, a potem zaznaczyłem Components i Footprints.
    Nie wiem czy samo to pomogło, czy kumulacja z moimi wcześniejszymi próbami przywrócenia widoku, ale w efekcie udało się :)