Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno młotowiertarki i szlifierki kątowej.

13 Cze 2014 15:12 1809 6
  • Poziom 13  
    Witam,
    stoję przed zamiarem kupna młotowiertarki. Mam do wykończenia piętro domu, więc na pewno się przyda takie narzędzie. Wiadomo, że jak każdy chciałbym najtaniej, najlepiej i w ogóle, ale tak się na pewno nie da.

Budżet skromny, najlepiej do 300 zł, im mniej tym dla mnie lepiej.

Co sądzicie o PBH 2100 RE BOSCH? Jest aktualnie w budowlanych po 330zł.

Przydałaby się również mała kątówka.

Co powiecie o Bosch PWS 700-125 700 W?

Dużą kątówkę mam, jakiś stary model Celmy, więc mała kątówka do drobniejszych prac.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Jeśli chodzi o młotowiertarkę to wybór może być trudny. Ta marketowa wiertarka może mieć znacznie niższą moc niż deklarowana, często się zdarza wśród markowych i jednocześnie marketowych sprzętów. Niestety. Co do szlifierki ja proponuję Tryton TMS125RK za około 250 zł. Mam od Trytona wiertarkę i są uczciwi jeśli chodzi o moce na tabliczkach i w praktyce, nie zawiedzie się pod tym względem. 1200 W chyba wystarczy?
  • Moderator
    Jeśli nie masz własnych doświadczeń, to kupuj sprzęty najtańsze i w promocjach. Popracujesz nimi i wtedy będziesz wiedział czego im brakuje i czego potrzebujesz, a wtedy kupisz według własnych potrzeb.
    Ja kupiłem młot Einhella w Tesco za 170 PLN, przepracował 7 lat aż się szczotki zużyły i nie narzekam. Jak się w końcu zniszczy, to kupię taki sam.

Sięganie w początkach amatorskiego i niezbyt częstego użytkowania po wypasione urządzenia to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
  • Moderator Elektrotechnika
    patek45 napisał:
    Jeśli chodzi o młotowiertarkę to wybór może być trudny. Ta marketowa wiertarka może mieć znacznie niższą moc niż deklarowana, często się zdarza wśród markowych i jednocześnie marketowych sprzętów. Niestety. Co do szlifierki ja proponuję Tryton TMS125RK za około 250 zł. Mam od Trytona wiertarkę i są uczciwi jeśli chodzi o moce na tabliczkach i w praktyce, nie zawiedzie się pod tym względem. 1200 W chyba wystarczy?

O mocy faktycznej a deklarowanej piszesz dobrze ale tylko w odniesieniu do chińczyków ( takim też jest Tryton ).Przewaga bezdudyskusyjną elektronarzędzi markowych to serwis i dostęp do części jak również okres użytkowania ( oczywiście zgodnie z instrukcją a nie na wyczucie)
  • Poziom 12  
    Topolski Mirosław napisał:
    patek45 napisał:

O mocy faktycznej a deklarowanej piszesz dobrze ale tylko w odniesieniu do chińczyków ( takim też jest Tryton ).Przewaga bezdudyskusyjną elektronarzędzi markowych to serwis i dostęp do części jak również okres użytkowania ( oczywiście zgodnie z instrukcją a nie na wyczucie)

Tryton jest chińczykiem tak samo jak Bosch, Makita, Black&Decker, to wszystko produkowane właśnie tam. Tryton też ma dobry serwis, z dostępnością części nie ma kłopotów, a cena wiadomo. Jak ktoś się dał przekonać, że te wszystkie markowe są o niebo lepsze od niemarkowych, proszę, niech kupuje za 2 x więcej. :D
  • Moderator Elektrotechnika
    Bosch jest takim chińczykiem jak Ty ( czujesz se nim? )
    Które to młotowiertarki Boscha są robione w Chinach ( podaj model i nr.katologowy) ?
    Jeśli renomowane firmy produkują swe niektóre wyroby w chinach to także zwązane to jest z jakością stosowanych materiałów i nie porównuj typowych chińczyków z markowym sprzętem bo jakość wychodzi w czasie pracy a póżniej na serwisie.
    Jeśli popracujesz w serwisie elektronarzędzi to będziesz wiedział o czym piszę .
    Dowiedz się co Bosch produkuje w Niemczech,Szwajcari itd a póżniej dziel się na forum a nie opieraj swej wiedzy na sprzedawcy z pchlego targu ( on żeby sprzedać nie takie rzeczy Ci powie)
    P.S.
    Jeśli piszesz ze coś się zdarza wśród markowych sprzętów to podaj konkretny model,nr katologowy oraz producenta a nie na zasadzie gdzieś słyszałem no i wiem na 100% że tak jest.
  • Użytkownik usunął konto