Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera fs-4100dn - Zacięcia papieru pod piecem i poszukiwania firmware'u.

serwiskom 13 Cze 2014 15:41 2532 11
  • #1 13 Cze 2014 15:41
    serwiskom
    Poziom 13  

Witam mam taki problem z dwiema drukarkami Kyocera fs4100. W obu zacina się papier w okolicy pieca, z reguły wystaje około 2cm za piecem. Wydruki na A5, ale na A4 to samo. Obie miały wymienione piece i zespoły rolek.
    Z tego co czytałem podobno załatwia ten problem firmware, nie wiem czy aby na pewno, ale znalazłem informację o firmie w której było tych drukarek 30 i połowa miala taki problem.
    Wymycie rolek novogumem pomaga i zacina się rzadziej, ale nie rozwiązuje problemu.
    Co więcej firmware jest nieosiągalny nigdzie, arcus na moją prośbę też nie chce pomóc, ogólnie nie ma mowy o wysyłce firmware.
    Jeśli ktoś ma to poprosiłbym na maila info(malpa)serwiskom.eu

0 11
  • #2 14 Cze 2014 23:25
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

a mozesz sprawdzic, czy kartka jest skrzywiona w piecu? nie pognieciona, lecz czy calosc kartki nie jest skoszona.

0
  • #3 15 Cze 2014 21:19
    serwiskom
    Poziom 13  

skoszona raczej nie, po prostu zatrzymuje się w miejscu, jeśli takie skoszenie występuje to zobaczę, ale ono musiało, by być małe że nie zauważyłem.

0
  • #4 16 Cze 2014 23:48
    bratyslaw
    Poziom 23  

Witam,

Rozmiar papieru w kasecie rozumiem, że ustawiony prawidłowo (często się ludziom zdarza przestawić kółeczko :) )? Piece i rolki wymieniane na gwarancji? Jeśli zacina papier przy drukowaniu większej ilości kartek to przyczyną są rolki poboru (zobacz, czy kolejna kartka zostaje na rolkach poboru), tutaj nie ma się co bawić tylko wymieniać komplet, gdyż winne mogą być gumy jak i sprzęgła. Poza tym, czy zalepiają się piece tonerem? Jeśli tak, to trzeba wrzucić nowe firmware. Jeśli kosi kartkę w piecu, to trzeba dać podkładkę (0,4 mm) pod lewy uchwyt pieca. A jeśli drukarki są na gwarancji, to odsyłaj do serwisu.

Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Cze 2014 12:06
    serwiskom
    Poziom 13  

Zacina i z podajnika ręcznego i kasety.
    Papier jest dobrze ustawiony.
    Piec i rolki wymienione po roku z hakiem ale nie na gwarancji.
    Papier wydaje się że wychodzi prosty, nie mierzyłem dokładnie ale tak to wygląda.
    Firmware'u nie mam właśnie więc zapodać nie mogę, ale piece raczej sie nie zalepiają tonerem, kartka wychodzi z pieca na około 2cm i stoi.

0
  • #7 17 Cze 2014 15:52
    serwiskom
    Poziom 13  

Tak drukarki pracują na specjalnej aplikacji, ale nie jest to problemem bo tam jest masa różnych drukarek. Po za tym z palca testem tez sie zatnie.
    Wcześniej zdarzało się że robiło harmonijkę, ale to była wina pieca i był wymieniony
    Wyświetla się błąd zacięcia w tylnej części drukarki .

0
  • #9 02 Lut 2015 10:43
    abcpawel
    Poziom 18  

Witam.
    Mam podobny problem z fs-4100. Przebieg 25k, wszystko w niej jest ok tylko zacina się papier. Nie wiem jak wydrukować event log, z dokumentacji mam komendę ale wiersz poleceń jej nie rozpoznaje. Wersja oprogramowania 2LV_3F00.004.008. 2012.10.19
    Będę wdzięczny za pomoc w wydrukowaniu logów.

0
  • #10 03 Lut 2015 18:34
    krzys_ka
    Poziom 23  

W dowolnym notatniku wpisz komendę, zapisz plik i zmień rozszerzenie na .xps
    Potem ten plik wydrukuj z komputera albo przez pendrive'a.

1
  • #11 04 Lut 2015 14:52
    abcpawel
    Poziom 18  

Dziękuje bardzo, logi wydrukowane. Najczęściej (prawie że tylko) pojawia się błąd 0501.01.08.01.01. (j501) Wydaje mi się że nie jest to kwestia firmware bo mam kilka takich drukarek, wszystkie pracują na tej samej wersji fw a nie każda zacina. Faktycznie umycie rolek pomaga ale zobaczymy na jak długo. Dziwne to trochę bo jedna ma 25k i zacina a druga ma 100k i się nie zacina. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać myslicie że trzeba wymienić rolki?

0
  • #12 30 Mar 2016 20:58
    serwiskom
    Poziom 13  

problem nie został rozwiązany.

0
  Szukaj w 5mln produktów