Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi - czujnik hall'a - gdzie, jak , jakie objawy

knapikk 19 Kwi 2005 22:52 11075 7
  • #1 19 Kwi 2005 22:52
    knapikk
    Poziom 13  

Witam , w błędach mam :
    1 DTC's Found:
    00515 - Camshaft Position Sensor (G40)
    30-00 - Open or Short to B+
    inny program :
    00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)
    30-00 - Open or Short to B+

co to moze oznaczac i czym sie to mogloby objawiac ?

0 7
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 19 Kwi 2005 23:16
    szymtro
    Poziom 30  

Camshaft to wałek rozrządu. Pewnie ECU wykryło że wał obrócił sie dwa razy a czujnik na wałku ani razu i dlatego ten komunikat. Co zrobić? Znaleźć, wymontować, wyczyscić, zamontować i sprawdzić jeszcze raz.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 20 Kwi 2005 11:27
    knapikk
    Poziom 13  

czy to moze miec jakis wplyw na jezdzie na gazie ? wolne obroty ?

0
  • #4 20 Kwi 2005 12:13
    szymtro
    Poziom 30  

O ile silnik pracuje normalnie to ten czujnik mozna nawet wymontować. Nie napisałeś co to za auto i z jakim silnikiem? Jak masz niezależne cewki zaplonowe do każdej świecy to ten czujnik sie przydaje ale mozna jeździć i bez niego - wtedy iskra podawana jest i tak na dwa cylindry naraz - jak w autach z cewkami dwubiegunowymi. A swoją drogą to oprócz czystości czujnika sprawdź też czy przewód wizualnie nie jest gdzieś przytarty/przetarty lub uszkodzony w inny sposób. A i napisz co to za samochód.

0
  • #5 20 Kwi 2005 12:32
    knapikk
    Poziom 13  

audi a4 '95 , silnik 1,6 . ma instalacje gazowa na bezzynie chodzi ok , na gazie niekiedy problem ze stabilizacja wolnych obrotow . podlaczajac pod komputer taki blad jak wyzej pisalem jest. instalacja z bezposrednimi wtryskami .

0
  • #6 26 Kwi 2005 22:19
    knapikk
    Poziom 13  

wiec powroce do tematu :
    Audi A4 95 r 1,6 Pb/lpg

Wolne obroty potrafia niekiedy poskakac , w komputerze blad czujnika halla .

Czujnik znaleziony znajduje sie pod kopulka. Trzy przewody + x - . X zdaje sie byc chyba sygnalowym , czyli - jak sprawdzic dzialanie czujnika czy tylko oscyloskop czy moze jeszcze jakas metoda ?

0
  • #7 03 Lis 2005 11:04
    drzewko
    Poziom 10  

mialem przypadek w swoim audi zalozylem gaz i samochod od czasu do czasu zaczal strzelac rozwalilo mi filtr powietrza 3 przeplywomierze byl u 4 specow i zwykly laik doradzil mi wymienic czujnik halla ktory u mnie akurat jest w aparacie zaplonowym i do tej pory mam spokoj

0
  • #8 12 Lis 2005 19:54
    knapikk
    Poziom 13  

czujnik halla tez zmienialem , nic nie dalo , auto chodzi ok , blad wyskakuje

0